Wyróżniony Zwycięstwa „Stelli Niechan” Gniezno! Paulina Nowacka odebrała nagrodę „Człowiek Roku 2017”!

Drużyna kobiet „Stelli Niechan” Gniezno rozegrała u siebie pojedynek  zespołem Hals Warszawa.  Bardzo ważne mecze zagrali też zawodnicy Stelli w drugiej lidze. Przeciwnikami były zespoły lidera i wicelidera tabeli. Panie swój mecz wygrały. Panowie jeden przegrali, a drugi wygrali.

Przed meczem pań odbyła się miła uroczystość. Było to wręczenia Paulinie Nowackiej tytułu „Człowiek Roku 2017”w kategorii „sport” przyznany w plebiscycie naszego portalu informacjeloklane pl. Paulina Nowacka nie mogła być obecna na Gali Finałowej Plebiscytu, która odbyła się 3 marca, dlatego nagrodę odebrała dzisiaj z rąk prezesa Stelli - Zdzisława Kujawy.

Następnie, po prezentacji obu ekip doszło do pojedynków. Dla obu zespołów był to ważny mecz, gdyż oba walczą o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców. W pierwszym pojedynku niespodziewanie skutecznie taktycznie zagrała Agata Klabińska z Julią Więckowską wygrywając 3:0. Niestety na drugim stole po słabszej grze Magda Wysocka przegrała z Hanną Prusińską 0:3. Liderka naszego zespołu Paulina Nowacka musiała się namęczyć, by wygrać z nietypowo grająca Moniką Klimczak 3:0. I wtedy doszło do ważnego meczu naszej najmłodszej zawodniczki z Magdaleną Przesmycką. Pierwsze dwa sety wygrała Warszawianka. Potem Zuzia zaczęła grać zdecydowanie odważniej, doprowadziła do stanu 2:2 w setach i w piątym prowadziła nawet 9:7. Niestety ostatnie piłki minimalnie nieskutecznie zaatakowała forhendem i przegrała 11:13. Był zatem remis 2:2. Świetnie w deblu zagrały para: Klabińska-Lewandowska wygrywając niespodziewanie 3:0 z Prusińska-Przesmycka.

Było to pierwsze zwycięstwo tej pary w lidze. Następnie, niespodziewanie  doświadczona para Nowacka - Wysocka uległa 2:3 Więckowskiej –Klimczak. Po grach deblowych był ponownie  remis 3:3. Kolejny pojedynek to gra Agaty Klabińskiej z Monika Klimczak. Pierwsze dwa sety wygrywa Agata, potem dwa przeciwniczka. Piąty set , walka o każdą piłkę. W końcówce o cennym zwycięstwie Agaty zadecydował skuteczny serwis.  Na drugim stole Magda Wysocka wygrywa pewnie z Przesmycka 3:1. W kolejnej grze Zuzia Lewandowska mimo walki nie ma szans z doświadczoną Prusińską. I w ostatniej grze Paulina Nowacka wygrywa z Julia Więckowską 3:0.

Z wygranej 6:4 cieszyli się też trenerzy: Tadeusz Nowak i Eugeniusz Kruger. Dzięki temu zwycięstwu stellistki awansowały z ostatniej na ósmą pozycję i szanse na utrzymanie zdecydowanie wzrosły. Kolejny mecz gnieźnianki  zagrają dopiero 7 kwietnia w Międzyzdrojach.

Panowie natomiast grali ze zmiennym szczęściem. W Raszkowie mimo kilku wyrównanych meczy przegrali 1:9. Jednak drugi mecz w Ostrowie Wlkp.  zespół Stelli zaczął znakomicie i wygrał niespodziewanie 7:3. Były to ostatnie mecze rundy zasadniczej. Dzięki sensacyjnemu zwycięstwu właśnie w Ostrowie stelliści awansowali na trzecie miejsce. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Jakub Różak, który zdobył łącznie trzy punkty. Do zwycięstwa przyczynili się też: Filip Kujawa, Dawid Balcerzaki i Dariusz Sałamaszek.  Teraz naszych zawodników czekają mecze barażowe o awans do pierwszej ligi.