http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Patryk Król w finale!

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy

Bardzo dobra wiadomość dotarła do sympatyków tenisa stołowego z Poznania. Młody gnieźnieński zawodnik, Patryk Król, podczas turnieju żaków awansował do finałów ogólnopolskich, jakie rozegrane zostaną w Mławie.


Bardzo udany turniej w Poznaniu zanotował jedenastoletni gnieźnieński tenisista stołowy – Patryk Król. Podczas Wielkopolskiego Turnieju Grand Prix Żaków Patryk zajął drugie miejsce i awansował do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną na początku kwietnia w Mławie.  

Patryk wygrał sześć pojedynków. Kolejno pokonał: Jaromira Stachowiaka z Poznania 3:0, Adama Biała z Obornik 3:0, Kacpra Zrola z LKTS Luboń 3:0 i 3:1, Flipa Szczepaniaka z „Chrobry Gizałki 3:0 i w decydującym meczu o awans pokonał faworyta turnieju – Michała Kaźmierczaka 3:1. Przegrał jedynie po walce ze zwycięzcą – Wiktorem Puciłowskim z Łobzonki Wyrzysk 1:3.

Jest to wielki sukces tego ambitnego młodego zawodnika Stelli Niechan Gniezno.  Dobrze zaprezentował się inny, jeszcze o rok młodszy stellista – Bartek Smarzyk, zajmując dziewiąte miejsce. Łącznie w zawodach startowało ponad sześćdziesięciu zawodników z całej Wielkopolski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.