http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Układy gimnastyczne tradycją rogowskiej szkoły na powitanie wiosny

Wyróżniony Układy gimnastyczne tradycją rogowskiej szkoły na powitanie wiosny

Już po raz  piętnasty uczniowie ze szkoły w Rogowie powitali wiosnę na sportowo. 19 marca tłumnie przybyli do hali w asyście wychowawców, by uczestniczyć w Mistrzostwach Szkoły w Układach Gimnastycznych na materacach i realizować Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj formę”.


136 dziewcząt w III grupach wiekowych przedstawiło układy opracowane na lekcjach wychowania fizycznego pod okiem nauczycielek Grażyny Fedejko i Karoliny Felkel. Przed niezwykle trudnym zadaniem postawiono komisję sędziowską w składzie: Łukasz Chojnacki, Stefan Fedejko i Maciej Michalczak, która oceniała wartość techniczną i wrażenie artystyczne.
   
Dziewczęta, jak co roku, starannie przygotowały się do sportowej rywalizacji, wykonując m.in. wieloosobowe piramidy, mostki, szpagaty, przerzuty bokiem. Stawały na głowie i rękach, by zdobyć maksymalne noty. Ich niezwykle interesujące układy podkreślały odpowiednio dobrane oryginalne stroje i precyzyjnie wykonane fryzury.
   
Jako pierwsze wystąpiły dziewczynki z klas IV i V. Był to ich debiut przed tak liczną widownią, na której zasiedli koledzy i koleżanki ze szkoły oraz rodzice, którzy przyszli wspierać swoje pociechy. Młode gimnastyczki sprostały jednak zadaniu, demonstrując swoje pomysłowe choreografie, co dodatkowo wymagało od nich także opanowania towarzyszących temu emocji.
   
W najmłodszej grupie wiekowej I miejsce przyznano dziewczynkom z klasy V: A. Cholewińskiej M. Dybalskiej, M. Michalczak, J. Ratajczak, K. Sikorskiej. II miejsce zajęły: O. Idzińska, A. Nadolna, W. Pomorska, N. Wiśniewska, M. Woźniak, natomiast III miejsce zdobyły: K. Andrzejewska, J. Bosacka, M. Doman, M. Dunaj, A. Gwiazda, N. Krygier, S. Mikulska, S. Szymańska, D. Zarecka - klasa IV.
   
W dalszej części przy dźwiękach muzyki Johana Straussa na materacach swoje przysłowiowe pięć minut miały dziewczęta z klas VI i VII. Wyjątkowość ich gimnastycznych poczynań wzbudziła aplauz wśród publiczności. Komisja sędziowska miała nie lada dylemat w przyznawaniu ocen. Ostatecznie w czołówce znalazła się drużyna z klasy 7B, którą tworzyły: Kuś N, Słaboń M, Sykuła A, Zabłocka A, Zarecka E. II miejsce przypadło gimnastyczkom z 7A, wśród których znalazły się: Gaca M, Kochańska A, Kołodziej E, Kubiak O, Kruszelnicka W, Krysztofiak W, a dziewczyny w składzie: Konowalska J, Małecka A, Owczarzak N, Zielińska A, Winkiel J. zajęły miejsce III.
   
Po krótkiej przerwie do współzawodnictwa przystąpiły ostatnie uczestniczki gimnastycznych zmagań - dziewczyny z klas II i III gimnazjum, które w mistrzostwach uczestniczyły już po raz kolejny. Ich wieloletnie doświadczenie sprawiło, że wykonały wiele nowych, wyszukanych i bardzo trudnych figur, wzbudzając tym zachwyt i podziw, zwłaszcza wśród męskiej części kibiców. Rywalizacja w tej grupie wiekowej stała na bardzo wysokim poziomie. Największą liczbę punktów zdobyły uczennice w składzie: Gaca Z, Górka A, Jóźwiak P, Lewandowska M, Plewa M, Smogulecka P, Wszołek O, Zarecka J. II miejsce jury przyznało gimnazjalistkom z klasy II: Bojarskiej W, Derezińskiej W, Górnej M, Kanigowskiej L, Karpińskiej A, Sobańskiej W, Woszczyńskiej W., na miejscu III uplasowały się dwie drużyny z klasy III B: Felkel J, Matelska W, Rosińska J, Rychlewska K, Wieteska S, Wilczkowska W i z klasy III C: Graczyk W, Kozioł W, Meyer S, Pieczyńska O, Waszak Z, Zielińska W.
   
Nagrodzone zespoły otrzymały puchary, a wszystkie uczestniczki oprócz gratulacji, dyplomy i kubeczki z rąk wicedyrektora Krzysztofa Kusia oraz nauczycieli wychowania fizycznego.
 
Piętnastą edycję Mistrzostw Szkoły w Układach Gimnastycznych zakończono wspólną pamiątkową fotografią.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.