Koszykarze MKK nadal w grze

Koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno nie zawiedli swoich kibiców w trzecim meczu z Sokołem Międzychód. Gnieźnianie pokonali rywali na ich parkiecie 67:63, tym samym zapewniając sobie dalszą walkę o awans do I ligi.

Podopieczni trenera Arkadiusza Konowalskiego – koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno stanęli na wysokości zadania. Pokonali w trzecim meczu Sokoła Międzychód 67:63. Mecz był zaciętym pojedynkiem. Oba zespoły robiły wszystko, by zapewnić sobie możliwość dalszych gier o awans do grona pierwszoligowców. Gospodarze, koszykarze Sokoła początek meczu mieli dobry. Wygrali pierwszą odsłonę 18:14. Kolejna kwarta to już lepsza gra MKK. Ostatecznie padła ona łupem gnieźnian 21:16.

Trzecia kwarta była bardzo nerwowa. Znowu do walki zabrali się gospodarze. Objęli prowadzenie, jednak „nasi” nie dopuścili i ostatecznie do ostatniej kwarty podeszli z dwupunktowym prowadzeniem. Ostatnie dziesięć minut, na długo pozostanie w pamięci, tak graczom, jak i samym koszykarzom MKK. Było bardzo emocjonująco. Na około 5 minut przed końcem meczu prowadzili gracze Sokoła 54:50. Jednak po rzucie Andrzejewskiego za trzy punkty, oderwało do gry cały zespół z Pierwszej Stolicy Polski, który ostatecznie wygrał mecz różnicą czterech punktów (67:63) zapewniając sobie dalszą walkę o awans do grona pierwszoligowców.

Zdobycze punktowe zespołu Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki (6), Golasiński (10), Rau (9), Sobkowiak (6), Szydłowski (6), Andrzejewski (11), Budnikowski (10), Kotwasiński (7), Leśniczak, Tyborowski, Wietrzyński, Pawełczyk (2).