Wysoka wygrana Mieszka

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Piłkarze Mieszka Gniezno rozegrali kolejną potyczkę ligową. Tym razem podopieczni trenera Bekasa udali się do Wysokiej. Tam podejmowani byli przez miejscowy zespół GLKS.

Komplet punktów zainkasowali w Wielką Sobotę piłkarze Mieszka Gniezno. Pokonali w pojedynku wyjazdowym GLKS Wysoka 6:2. Pierwszy gol padł już w 2 minucie gry.  Po podaniu z głębi pola sam na sam z Jakubem Ludewiczem znalazł się Gracjan Goździk i nie dał bramkarzowi gospodarzy szans. Sześć minut strzałem do pustej bramki drugiego gola zdobył Damian Pawlak. Na 3:0 podwyższył wynik w 39 minucie Marcin Trojanowski. Po zmianie stron w 53 minucie gry czwartą bramkę meczu zdobył ponownie  Damian Pawlak. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Mieszka po kolejnych pięciu minutach gry. W kolejnych minutach pojedynku gospodarze grali lepiej, a Mieszkowcy gorzej. Efektem tej gry były dwa gole dla gospodarzy. W 63 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki trafił Kamil Łochowicz, a drugi gol dla GLKS-u padł w 84 minucie. Jednak kropkę nad „i” postawili Gnieźnianie. Wynik meczu na 6:2 ustalił Adam Konieczny.

Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka - Tobiasz Garstka, Adrian Bartkowiak, Taras Maksymiv, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski (64 Filip Kruczyński), Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (68 Tomasz Kaźmierczak), Fabian Burzyński (54 Adam Konieczny), Damian Pawlak (73 Damian Garstka).

A już w środę biało-niebieskich czeka potyczka pucharowa w Gnieźnie. Rywalem będzie o godzinie 17.00 Kotwica Kórnik. Natomiast w sobotę 7 marca, również na boisku przy Strumykowej, w kolejnym spotkaniu ligowym Mieszko Gniezno zmierzy się z Wełną Skoki.