http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Porażki tenisistów Stelli

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Porażki tenisistów Stelli

Tenisiści i tenisistki stołowe Stelli Niechan miniony weekend do udanych nie zaliczą. Niestety, przegrali swoje pojedynki ligowe. Panie do zera przegrały w Międzyzdrojach, a panowie stoczyli zacięty bój w hali GOSiR przy ulicy bł. Jolenty.


Panie...
To nie był dobry weekend w rozgrywkach ligowych dla tenisistów stołowych Stelli Niechan.  Zespół pierwszoligowej drużyny kobiet przegrał zdecydowanie z faworyzowanym Chrobrym Międzyzdroje 0:10.  Po raz kolejny okazało się, że granie meczu bezpośrednio po długiej podróży ze względów ekonomicznych nie pozwala na skuteczna grę i dobry wynik. Mecz bez historii. Zespół z Międzyzdrojów zdecydowanie dominował  na stole. Nawet nasza liderka Paulina Nowacka nie mogła nawiązać skutecznej walki.

Do końca rozgrywek zostały jeszcze trzy mecze. Kolejny mecz w 21 kwietnia w Inowrocławiu. A potem prawdopodobnie mecze barażowe o utrzymanie się w gronie zespołów pierwszoligowych.

Bardzo zacięty był natomiast  mecz barażowy play-off w hali GOSiR drużyny mężczyzn Stelli z  KTS Stargard. Gnieźnieńska drużyna, najmłodsza w rozgrywkach, zajmując trzecie miejsce w sezonie zasadniczym II ligi awansowała do tych baraży. Niestety nie mógł w tym meczu zagrać lider drużyny – Jakub Różak, który nie otrzymał przepustki z wojska gdzie odbywa służbę. Tak więc, mimo, że doświadczona drużyna gości była faworytem, to jeszcze gospodarzy przystępowali mocno osłabieni.

...i panowie
W pierwszych grach Dawid Balcerzak przegrywał już 0:2 w setach z Radosławem Bortnowskim, jednak dzięki waleczności wygrał 3:2. Jednocześnie na drugim stole Dariusz Sałamaszek z kolei prowadził 2:0 w setach z bardzo doświadczonym  Arturem Sawochem, ale po niezwykle długim meczu przegrał  w piątym secie 12:14. Potem Filip Kujawa ulega Tomaszowi Kępowiczowi 1:3, a Rafał Kujawa zastępujący Jakuba Różaka przegrał  z Tomaszem Lubikiem 1:3 w ostatnim secie 12:14. Po grach deblowych goście zwiększyli przewagę do 5:1.

W kolejnych grach Dawid Balcerzak prowadził 1:0 i 10:8 jednak przegrywa. Na drugim stole Dariusz Sałamaszek prowadził 2:1 w setach, a w piątym 9:6. Niestety dosłownie szczęście w końcówce uśmiechnęło się Libika. Filip Kujawa wygrał 3:1 Bortnowskim. Rafał Kujawa prowadził 2:1 z Arturem Sawochem, ale również nie wytrzymał końcówki.

Goście wygrali ostatecznie 8:2. Mecz nie był ładnym widowiskiem z powodu specyficznej, destrukcyjnej gry zawodników gości. Realnie wynik mógł być odwrotny. Zupełnie odmienny przebieg mógł mieć mecz, gdyby zagrał Jakub Różak. Za dwa tygodnie rewanż w Stargardzie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.