http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wicemistrzostwo i awans Jakuba Budzyńskiego

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Wicemistrzostwo i awans Jakuba Budzyńskiego

Świetnie spisał się podczas Mistrzostw Wielkopolski Kadetów młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno – Jakub Budzyński. Jakub zajął w tym turnieju drugie miejsce i awansował do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Bardzo dobrze zaprezentował się podczas  Mistrzostw Wielkopolski Kadetów zawodnik Stelli Jakub Budzyński. Zajął w rywalizacji drugie miejsce.  Pokonał  kolejno: Filipa Doroszczonka z Kuźnicy Żelichowskiej 3:0, Miłosza Kukawkę z Rogoźna 3:1, Wiktora Talara z Pleszewa 3;2, Rocha Ciesielskiego z Grabowa 3:1. Przegrał  natomiast w finale z Arturem Lemieszką z Kuźnicy Żelichowskiej po wyrównanej i stojącej na wysokim poziomie grze 2:3. Dzięki temu awansował do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Będzie to pierwszy start Jakuba w prestiżowych zawodach – Mistrzostwach Polski.

Blisko awansu do tych finałów była Zuzia Lewandowska. Po wygraniu z Ewą Mazurek z „Chrobry” Gizałki 3:0, potem zwycięstwem z Natalią Piechotą z LKTS Luboń 3;1 w finale uległa Maji  Majdeckiej z Gizałek 1:3. W decydującym o awansie meczu spotkała się ponownie z Natalią Piechotą i tym razem niestety przegrała 0:3. Ale zajmując trzecie miejsce będzie pierwsza zawodniczką rezerwową, ponieważ finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w Wielkopolsce w Luboniu. Tak więc Jakub Budzyński będzie reprezentował „Stellę” Gniezno i Wielkopolskę na Mistrzostwach Polski Kadetów, a Zuzia Lewandowska z niecierpliwością będzie czekała na wolne miejsce.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.