Na I ligę trzeba rok poczekać...

Niestety, koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno odpadli już z rywalizacji o awans do grona pierwszoligowców. Stało się to po porażce z zespołem Górnika Wałbrzych 71:73. Mecz rozgrywany był w hali II LO w Gnieźnie przy nadkomplecie widzów.

Niestety, w nowej hali sportowej, koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno nie zagrają w przyszłym sezonie jako pierwszoligowcy. Przyjdzie im kolejny rok walczyć o upragniony awans . Zabrakło niewiele, tylko choćby jednego rzutu na 3 punkty, by przedłużyć szanse na wspomniany awans. A sam mecz miał dwie odsłony.

Pierwszą, kiedy to po dwóch kwartach podopieczni Arkadiusza Konowalskiego prowadzili 47:36. Po przerwie w ostatnich dwóch kwartach goście zaczęli odrabiać starty, przy wydatnym dopingu swoich kibiców, którzy licznie stawili się w Pierwszej Stolicy Polski. Z każdą minutą Górnicy zbliżali się do wyniku remisowego. Po trzeciej kwarcie MKK prowadził tylko różnicą 5 punktów.

Niestety, ostatnie 10 minut na długo pozostanie w pamięci zawodników i kibiców MKK. Było emocjonująco, ale i bardzo nerwowo. Świadczy o tym choćby remis na minutę przed kocową syreną. Tą cenną minutę skuteczniej wykorzystali goście wygrywając cały mecz  różnicą zaledwie dwóch punktów. Tym samym to wałbrzyszanie dalej są w grze, a gnieźnianie mają już wakacje.

Sklep Polski MKK – Górnik trans.eu Wałbrzych 71:73 (28:20, 19:16, 14:20, 10:17)
Punkty Sklep Polski MKK: Szydłowski 15, Budnikowski i Rau 11, Kotwasiński 10, Golasiński i Andrzejewski 8, Dobrzycki 4, Pawełczyk i Sobkowiak 2.