http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Janina Winnowicz i Andrzej Winnowicz najlepsi w trzecim turnieju o Mistrzostwo Powiatu!

Wyróżniony Janina Winnowicz i Andrzej Winnowicz najlepsi w trzecim turnieju o Mistrzostwo Powiatu!

W brydża gramy nie tylko towarzysko, lecz przede wszystkim w turniejach i meczach, na których członkowie Polskiego Związku Brydża Sportowego zdobywają punkty klasyfikacyjne tzw. PKL-e. W turniejach nawet początkująca para ma szanse osiągnąć sukces.


W odróżnieniu od szachów, gdzie początkujący gracz nie wygra partii z mistrzem szachowym, para znająca zasady gry w brydża i grająca „towarzysko”  rozgrywa w ciągu zazwyczaj czterech godzin turniej i może w nim uzyskać bardzo przyzwoity wynik, czasami nawet go wygrać. Para ma swój dzień, podejmuje trafne decyzje, przeciwnicy robią więcej błędów, niż zwykle a więc ku zaskoczeniu innych uczestników turnieju - wygrywa. Umiejętności, wiedza i rutyna to jest 50-60 proc. sukcesu, gra przeciwników to kolejne 20-30 proc. i pewien element szczęścia ocenić można na około 20 proc.. W sprzyjających okolicznościach można osiągnąć sukces, będąc zupełnie przeciętnym graczem.

W poniedziałkowym (16 kwietnia) turnieju, który był trzecim z pięciu granym o mistrzostwo powiatu. Patronat nad mistrzostwami objęła starosta gnieźnieński Beata Tarczyńska. Kolejne turnieje o mistrzostwo powiatu par odbędą się 21 maja i 17 września.

W turnieju brydżowym par rozegranym  w siedzibie Leo Libra wzięło udział tylko 11 par reprezentujące sekcje brydża sportowego Gorzowa, Poznania, Rogowa Trzemeszna i Gniezna. Brydżyści rozegrali 27 ciekawych rozdań, wcześniej wygenerowanych z systemu Bridge Spider (Pajączek). Turniej grano na zapis maksymalny – najpopularniejszy rodzaj turnieju brydża porównawczego. Tym razem turniej z rezultatem 62,50 procent wygrała doświadczona para Janina Winnowicz – Andrzej Winnowicz (Lokator Gniezno). Drugą lokatę z dorobkiem 58.98 procent zajął duet Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno). Trzecim miejscem z wynikiem 51,57 procent podzieliły się trzy pary: Adam Kozłowski – Paweł Siwiński (KART-EL Gorzów), Robert Góralczyk – Mirosław Jankowski (niezrzeszeni) i Jan Jarmuż – Piotr Stefański (Forta Rogowo). Szóstą lokatę z rezultatem 51,11 procent zajęła para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań).

Kolejny turniej  brydżowy par rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 23 kwietnia o godz. 17.15 w nowej lokalizacji w gnieźnieńskiej restauracji Leo Libra ul Spichrzowa 1. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie - zachęca „kółkowiczów” do wzięcia udziału w turniejach brydżowych, w których można przede wszystkim podnieść swoje umiejętności. W turnieju mile widziani będą gracze znających zasady gry w brydża a zwłaszcza uczniowie szkół, studenci gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżyści, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.