http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młodzieżowcy ruszają po swoje trofeum

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Młodzieżowcy ruszają po swoje trofeum

Jutro ruszają rozgrywki Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski na żużlu, które będą stanowiły przedbiegi do innej ważnej rywalizacji, czyli Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów na żużlu. W obu cyklach wystąpi drużyna z Pierwszej Stolicy Polski, która wcale nie musi być kopciuszkiem w jednej i drugiej rywalizacji.


Zawody młodzieżowe od lat cieszą się dużą popularnością wśród fachowców od sportu żużlowego, bo to tam właśnie objawiają się nowe talenty w tej dyscyplinie. Z perspektywy sztabu szkoleniowego Startu Gniezno młodzi zawodnicy będą mieli gdzie nabywać cennego doświadczenia, które stanowić będzie wartość dodatnią na przyszłość. Ekipę, która będzie występowała w mistrzostwach młodzieżowych pod nową nazwą Aforti Startu Gniezno poprowadzi Piotr Szymko, trener pochodzący z Gdańska i to pod jego okiem młodzi żużlowcy mają powoli rozwijali swoje skrzydła.

Czym są zawody z cyklu MDMW?
Młodzieżowe Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski są rozgrywane w ramach poznańskiego okręgu Polskiego Związku Motorowego, do którego przynależy sześć klubów żużlowych. W tych ośrodkach będą kolejno rozgrywane zawody, których końcowa klasyfikacja punktowa wyłoni najlepszych. Pierwsza runda zmagań jest planowana na jutrzejsze popołudnie na torze zielonogórskim.

I runda: 25 kwietnia - Zielona Góra
II runda: 8 maja - Leszno
III runda: 10 maja - Gorzów Wlkp.
IV runda: 15 maja - Piła
V runda – 17 maja - Ostrów Wlkp.
VI runda - 23 maja - Gniezno

Z tego planu wynika, że to właśnie w Gnieźnie poznamy końcową klasyfikację i tu zostanie dokonana ceremonia oficjalnej dekoracji zwycięzców, co stanowi dodatkowe wyróżnienie dla tutejszego klubu żużlowego i jego kibiców.

Kiedy ruszą krajowe rozgrywki?
W tym roku w barwach naszej drużyny juniorskiej, zarówno w Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski, a potem również w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów będzie jeździło trzech reprezentantów Aforti Startu Gniezno: Norbert Krakowiak, Damian Stalkowski, Maksymilian Bogdanowicz i być może dołączy jakiś zawodnik, który w trakcie sezonu uzyska licencję. Przed rokiem gnieźnieńscy młodzieżowcy najpierw awansowali z fazy grupowej rozgrywek, a potem walczyli w zawodach półfinałowych. Ostatecznie zajęliśmy 13 miejsce w tabeli wspólnej i nie uzyskaliśmy prawa startu w finale rozgrywek. Ostatecznie jednak udało się wziąć udział w 15 turniejach, w których występy niejednokrotnie dostarczały szkoleniowcowi i samym zawodnikom sporo sportowej satysfakcji, na co także liczymy w tym roku.

Rywalami grupowymi czerwono-czarnych w tym roku będą: Get Well Toruń, GKM Grudziądz, Wybrzeże Gdańsk, Polonia Piła, Polonia Bydgoszcz, PSŻ Poznań, a pierwsze ściganie zostało zaplanowane na drugą połowę czerwca.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.