Mieszko kończy przygodę z Pucharem Polski

Wyróżniony Mieszko kończy przygodę z Pucharem Polski

Piłkarze Mieszka Gniezno zakończyli tegoroczną przygodę z Pucharem Polski. W pojedynku z Polonią Środa Wielkopolska okazali się mniej skuteczni i przegrali mecz 0:2.

Spore zainteresowanie kibiców towarzyszyło potyczce pucharowej zespołu  Mieszko Gniezno. Przeciwnikiem biało-niebieskich była jedenastka Polonii Środa Wielkopolska. Pojedynek jak można było wcześniej przypuszczać, był bardzo emocjonującym widowiskiem. Oba zespoły robiły wszystko, by zdobyć upragnionego gola. Jednak wszystkie te poczynania do 38 minuty były bezskuteczne. Dopiero właśnie wtedy szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy gości. A konkretnie do Krzysztofa Bartoszaka, który umieścił piłkę w bramce gnieźnian. Było zatem 1:0 dla gości i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron oba zespoły walczyły jeszcze bardziej zaciekle. Zaczęła się przysłowiowa gra na faule. Tak było do 72 minuty, kiedy to Krystian Pawlak umieścił po raz drugi piłkę w siatce piłkarzy Mieszka. W tym momencie mało kto wierzył, że biało-niebiescy zdołają wygrać mecz i zdobyć Puchar Polski okręgu poznańskiego. Tak też się stało.

Puchar pojechał do Środy, a graczom z Pierwszej Stolicy Polski pozostaje teraz dalsza batalia ligowa.