Kolejne zwycięstwo! Mieszko Gniezno – Pogoń Łobżenica 4:2

Ekipa Pogoni Łobżenica była kolejnym przeciwnikiem biało-niebieskich w walce o awans do grona trzecioligowców. Mecz rozegrany został na stadionie w Gnieźnie, a goście okazali się trudnym przeciwnikiem. Jednak podopieczni trenera Bekasa stanęli na wysokości zadania i pokonali rywala 4:2.

Pierwsza bramka w meczu Mieszko – Pogoń padła w 3minucie gry. Tomasz Bzdęga uderzył mocno sprzed pola karnego i piłka wpadła do bramki gości. Niespełna dwadzieścia minut później było 2:0. Autorem gola w zamieszaniu podbramkowym  był Gracjan Goździk. Potem role w zdobywaniu goli się odmieniły. W 25 minucie Jan Bruski zdecydował się na strzał z okolicy linii pola karnego zdobywając gola kontaktowego. W 32 minucie piłkę w środkowej strefie boiska stracił Gracjan Goździk, co wykorzystał Wojciech Węgrzyn i pokonał po raz drugi gnieźnieńskiego bramkarza.

Po zmianie stron przy wyniku remisowym do pracy wzięli się gnieźnianie i to oni zdobyli dwa kolejne gole. W 77 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Adam Konieczny, mocnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył trzeciego gola dla Mieszka. Wynik meczu w 89 minucie ustalił Konieczny, który uderzeniem z dystansu w górny narożnik pokonał Dawida Ratajczyka.

Skład Mieszka: Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski, Taras Maksymiv, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Tobiasz Garstka, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (84 Tomasz Kaźmierczak), Fabian Burzyński (46 Krzysztof Wolkiewicz), Damian Pawlak (72 Adam Konieczny).

Pozostałe wyniki: Unia Swarzędz - GKS Dopiewo 1:1, Iskra Szydłowo - Grom Plewiska 2:0, Kotwica Kórnik - GLKS Wysoka 2:1, Lubuszanin Trzcianka - Wełna Skoki 4:0, Sparta Oborniki - Warta Międzychód 1:2, Nielba Wągrowiec  - Huragan Pobiedziska 2:0, Tarnovia Tarnowo Podgórne - Orły Pniewy 3:0 (wo)

W najbliższą sobotę, 4 maja drużynę Mieszka czeka wyjazdowy mecz w Dopiewie.