Mieszko zagra w barażach!

Wyróżniony Mieszko zagra w barażach!

Piłkarze Mieszka Gniezno, na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu, zapewnili sobie tytuł mistrza grupy północnej IV lig. Tym samym daje to pewny  udział w barażach o awans do III ligi. Stało się to dzięki wygranej w meczu wyjazdowym w którym gnieźnianie wysoko pokonali GKS Dopiewo 5:1.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dla gnieźnian od  straconej bramki. W 5 minucie Krystian Grzegorzewicz wykonywał rzut wolny z ok 18 metrów. Udaną interwencją popisał się Wiktor Beśka. Jednak wobec dobitki głową Tomasza Pawelca był już bezradny. W 10 minucie było już jednak 1:1, Tomasz Bzdęga obsłużył Marcina Trojanowskiego, który będąc sam przed bramkarzem przerzucił nad nim piłkę i tym samym doprowadził do wyrównania. Pięć minut później Mieszko na prowadzenie mógł wyprowadzić Adam Konieczny, ale jego uderzenie głową musnęło tylko poprzeczkę bramki GKS-u. Na drugiego gola dla gnieźnian czekaliśmy do 32 minuty. Wtedy to Tomasz Bzdęga pokonał Szymona Hammerlinga. Ostatni kwadrans pierwszej części to zdecydowana przewaga biało-niebieskich, która udokumentowana była kolejnymi trafieniami. Na 3:1 w 37 minucie podwyższył Damian Pawlak, którego idealnie obsłużył Marcin Tomaszewski. Wynik pierwszej odsłony ustalił w doliczonym czasie Adam Konieczny. I tak pierwsza połowa tego meczu zakończyła się wynikiem 4:1 dla Mieszka.

Druga to już bardzo widoczna przewaga gnieźnian, ale padła tylko jedna bramka. Po wznowieniu gry, w 48 minucie, ponownie na listę strzelców wpisał się Tomasz Bzdęga. W 62 minucie w polu karnym gospodarzy powalony został Adam Konieczny i arbiter wskazał  jedenastkę. Niestety Szymon Hammerling wyczuł intencję Tomasza Bzdęgi i obronił jego strzał. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gnieźnian 5:1 i trzeba przyznać, że był to najniższy wymiar kary jaki spotkał dzisiaj podopiecznych Andrzeja Ostańskiego. Wygrana ta zapewniła biało –niebieskim udział w czerwcowych barażach o awans do III ligi.  Rywalem będzie Victoria Września.

Zanim jednak dojdzie barażowy, Mieszko  czekają jeszcze cztery ostatnie mecze sezonu zasadniczego. W najbliższą sobotę pierwszy z nich, w Tarnowie Podgórnym zmierzymy się z tamtejszą Tarnovią.

Mieszko: Wiktor Beśka - Marcin Tomaszewski, Taras Maksymiv, Michał Steinke, Miłosz Brylewski, Marcin Trojanowski, Tobiasz Garstka (28 Dawid Urbaniak), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk (65 Fabian Burzyński), Damian Pawlak (46 Krzysztof Wolkiewicz), Adam Konieczny (63 Tomasz Kaźmierczak).