http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kapitalny debiut Gewerta w Niemczech!

Wyróżniony Fot. BTTC Grün-Weiß Fot. BTTC Grün-Weiß

Wymarzony debiut w nowym klubie w Niemczech zaliczył gnieźnieński tenisista Jakub Gewert. Nasz zawodnik w swoim pierwszym meczu w barwach BTTC Grün-Weiß Berlin zdobył komplet punktów, odnosząc zwycięstwo zarówno w grze singlowej i deblowej.


W grze pojedynczej grając na pierwszej rakiecie pokonał Ukraińca Philippa Pavlenko 6:0 6:3. Licznie zgromadzeni kibice na korcie centralnym mogli podziwiać „koncertową” grę naszego zawodnika. Mecz przebiegał pod dyktando Jakuba od samego początku, choć nie był tak łatwy na jaki wskazywałby końcowy wynik. Przeciwnik do samego końca walczył o każdy punkt, i przy stanie 3:5 miał nawet kilka szans na przełamanie. Wszystko na szczęście skończyło się pozytywnie i Gnieźnianin mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa dla nowego klubu.
 
W grze podwójnej, po dramatycznym meczu oraz obronie piłki meczowej w tie-brak’u, Jakub wraz z Aleksandrem Kaczmarkiem pokonali silną ukraińską parę Andreas Pavlenko/Sergey Pugatchev 1:6 7:6 10:8. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że od początku mecz nie układał się najlepiej dla Polaków, którzy po pierwszym przegranym secie 1:6, w drugim przegrywali już 2:3 z przełamaniem, ale potrafili wykrzesać z siebie dodatkowe siły i odwrócić losy meczy w świetnym stylu.

Niestety, mimo kompletu naszego zawodnika, jego zespół BTTC Grün-Weiß Berlin przegrał całe spotkanie z drużyną TK Blau-Gold Steglitz w stosunku 4:5.

Kolejnym rywalem drużyny gnieźnianina będzie Olympischer Sport-Club. Mecz odbędzie się już w kolejną niedzielę 13 maja o godzinie 9:00. O relacji z tego meczu będziemy informować na bieżąco.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.