Siemianowice pokonane!

Laskarze Startu 1954 Gniezno maja za sobą kolejny mecz ligowy. Tym razem gnieźnianie podejmowali na Stadionie im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie zespół   Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie. Pojedynek pomimo tego że to podopieczni trenera Stranza byli zdecydowanym faworytem do łatwych nie należał. Zakończył się jednak zdecydowanym zwycięstwem gnieźnian 9:6.

Oba zespoły do rywalizacji przystąpiły w okrojonych składach. Zespół  Siemianowiczanki przyjechał na mecz w jedenastoosobowym składzie. W bramce tego zespołu stanął junior młodszy. Początek meczu należał do gości. I to dla nich padły dwie pierwsze bramki. Ich autorami byli Krzysztof Graca i Mariusz Orzeł. Dla Startu pierwszy gol padł w 27 minucie gry, po karnym strzale rożnym. Jego autorem był Błażej Zieliński. Kolejne dwa gole dla czerwono-czarnych były autorstwa Wojciecha Jaśkowiaka. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Po zmianie stron w 37 minucie na 4:2 podwyższył wynik Paweł Tubacki.  Po kolejnych trzech minutach na 5:2 podwyższył rezultat Marcin Grotowski. Następne dwa gole zdobyli goście. Ich autorami byli Dawid Jaskólski i Wojciech Cholewa. Tym samym było 5:4 i mecz stał się nerwowy.

Jednak górą wzięło doświadczenie zawodników Startu. Już w 52 minucie po strzałach Tubackiego i Grotowskiego padł kolejny gol. Jednak ponownie Cholewa doprowadził po chwili do różnicy tylko jednej bramki. W 60 minucie Paweł Tubacki ponownie umieścił piłkę w siatce gości. I znowu szybka odpowiedź gości. Tym razem celnie trafił Maciej Grzesiuk. Jednak kropkę nad „i ” postawił ostatecznie Marcin Grotowski trafiając dwukrotnie celnie i ustalając wynik pojedynku na 9:6 dla Startu Gniezno.