http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sezon lotniczy otwarty!

Wyróżniony Sezon lotniczy otwarty!

Na lądowisku w Brzozogaju koło Działynia odbyło się otwarcie sezonu lotniczego Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Sportów Lotniczych im. L. Szajdy.


Członkowie Stowarzyszenia czekali z oficjalnym otwarciem na powrót sześciu swoich członków z X Motoparalotniowych Mistrzostw Świata, które odbywały się w Tajlandii. Zdobyli oni drużynowo złoty medal w klasie wózków dwuosobowych, jak również zostali Mistrzami Świata w klasyfikacji Narodowościowej. Na lotnisku zostali powitani szampanem i gromkim sto lat. Przy grilu, kawie i cieście snuły się opowieści o dość ciężkich zawodach.

- Później pogoda stała się dla nas łaskawa i późnym popołudniem rozpoczęły się loty po okolicy. Na niebie i lotnisku pojawił się nawet samolot ultra lekki który zafascynował zebranych kilkoma przelotami nad lotniskiem - mówi Marek Barczyński, prezes GSSL.

Na zaproszenie członków GSSL odpowiedzieli piloci ze Żnina, Konina, Leszna. Do zachodu słońca odbywały się loty a po nich powrócono do długich wspomnień jak również do ustalania planu działania na najbliższy okres: Drzwi otwarte lotniska Powidz już w piątek, dni dziecka w Kiszkowie, Goślinowie, Jankowie Dolnym, w Brzozogaju.

Duża grupa zadeklarowała wyjazd do Ustki w ostatni weekend czerwca na Festiwal Wiatrów. Wszyscy uczestnicy późnym wieczorem, cali i szczęśliwi wracali do domów czekając na następne spotkanie i wspólne loty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.