http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

„Szukamy Młodych Talentów” - podsumowanie XVI edycji turnieju

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Szukamy Młodych Talentów” - podsumowanie XVI edycji turnieju

W hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się siódmy – finałowy turniej XVI Edycji turnieju Tenisa Stołowego „Szukamy Młodych Talentów”. Zawody te od lat są skierowane do najmłodszych sympatyków popularnego ping-ponga.


Do rywalizacji tym razem przystąpiło osiemdziesiąt  osiem dziewcząt i chłopców reprezentujących 9 szkół podstawowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego i ościennych.

Turniej rozgrywany był w ramach  obchodów „Dnia Dziecka”. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami ufundowanymi przez organizatorów. Tradycyjnie organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry- Gniezno”, Klub Sportowy „Stella” Gniezno, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski i Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Podczas otwarcia bądź uroczystego podsumowania cyklu tenisowych rozgrywek udział wzięli:  Prezydent Miasta Gniezna – Tomasz Budasz, Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” – Stanisław Dolaciński, Prezes Klubu Sportowego ‘Stella” Gniezno – Zdzislaw Kujawa,  senior i największy promotor tenisa stołowego Jan Janowiak,  zastępca Dyrektora GOSiR Marek  Lisiecki  i Tadeusz Nowak – sędzia główny.

Wyniki ostatniego 7 turnieju:
1. Wiktoria Michilewicz - Budziszewko
2. Matylda Gumulak - Tulce
3. Urszula Piechnik - Budziszewko
4. Łucja Prawniczak - SP 9 Gniezno
kategoria chłopców klas I-III:
1. Bartosz Smarzyk - Niechanowo
2. Oliwier Kowynia - Niechanowo
3. Jan Danielewicz - Tulce
4. Jaros Ksawier - SP 8 Gniezno
kategoria dziewcząt klas IV-V:
1. Lena Kasprzak - Tulce
2. Zuzanna Wawrzyniak - Tulce
3. Zuzanna Jasiecka - Niechanowo
4. Zuzanna Surdyk -Tulce
kategoria chłopców klas IV-V:
1. Patryk Król - Sławno
2. Adam Wojciak - Zalasewo
3. Mateusz Molski - Słupca
4. Bartosz Gulczyński - SP 8 Gniezno
kategoria dziewcząt klas VI-VII:
1. Zuzanna Lewandowska - Niechanowo
2. Maja Krawczyk - Budziszewko
3. Karolina Majchrzak - Budziszewko
4. Monika Maciejewska - SP 8 Gniezno
kategoria dziewcząt klas VI-VII:
1. Mateusz Przybylski - Budziszewko
2. Król Kamil - Sławno
3. Adria Tymosz - SP 8 Gniezno
4. Szymon Molski - Słupca

Tradycyjnie zwycięzcy powyższego turnieju otrzymali okolicznościowe medale w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W prowadzonej punktacji drużynowej szkół o puchary Dyrektora  GOSiR – Jacka Mańkowskiego wygrała Szkoła Podstawowa z Budziszewka – 55 pkt. przed Tulcami  – 44 pkt. ,Niechanowem – 36 pkt., Szkołą Podstawową nr 8 Gniezno – 34 pkt., Sławnem 19 pkt., Słupcą, 13 pkt.

Po siedmiu turniejach „Szukamy młodych talentów” podsumowano  zdobyte podczas rozgrywek punkty i wyłoniono finałowe szóstki w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopcy. 
Oto zwycięzcy:
kategoria dziewcząt klasa 1-3:
1. Matylda Gumulak - Tulce
2. Wiktoria Michilewicz - Budziszewko
3. Urszula Piechnik - Budziszewko
4. Agata Bednarek - Budziszewko
5. Lucja Prawniczak - SP 9 Gniezno
6. Anna Citar - Budziszewko

kategoria  chłopców klasa 1-3:

1. Bartosz Smarzyk - Niechanowo
2. Jan Danielewicz - Tulce
3. Mateusz Szustek - Niechanowo
4. Oliwier Kowynia - Niechanowo
5. Marek Sibila - Tulce

kategoria dziewcząt klasa 4-6:
1. Lena Kasprzak - Tulce
2. Zuzanna Jasiecka - Niechanowo
3. Zuzanna Wawrzyniak - Tulce
4. Zuzanna Surdyk - Tulce
5. Kalina But - Tulce
6. Zuzanna Nowak - Tulce

kategoria chłopców klasa 4-6:
1. Patryk  Król - Sławno
2. Maksymilian Danielewicz - Tulce          
3. Błażej Jaros - SP 8 Gniezno
4. Adam Wojciak - Zalasewo
5. Bartosz Gulczyński - SP 8 Gniezno
6. Mateusz Molski - Słupca

kategoria dziewcząt klasa 6-7:
1. Zuzanna Lewandowska  - Niechanowo
2. Katarzyna Majcherczyk - Budziszewko
3. Monika Maciejewska - SP 8 Gniezno
4. Alicja Gracz - Budziszewko
5. Maja Krawczyk  - Budziszewko
6. Julia Kowalska - SP 8 Gniezno

Turnieje odbywały się w Gnieźnie, Niechanowie i Kiszkowie. Trzy imprezy miały charakter okolicznościowy: „Mikołajkowy”, „Wielkanocny” i z okazji „Dnia Dziecka”. Kolejna edycja turniejów „Szukamy Młodych Talentów” już we wrześniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.