http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stella Niechan Gniezno żegna się z I ligą

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Stella Niechan Gniezno żegna się z I ligą

Niestety, nie udał się rewanż tenisistkom stołowym Stelli Niechan w meczu barażowym o utrzymanie się w I lidze. Po porażce w Łodzi 3:7, udanego rewanżu nie było. Trzy zawodniczki Stelli nie mogły się przygotować do tego ważnego meczu. Magda Wysocka miała ostatnie przygotowanie do swojego ślubu, Agata Klabińska ważne egzaminy na studiach, a Zuzanna Lewandowska ważne sprawdziany w szkole.


Odrobienie strat z meczu w Łodzi okazało się  bardzo trudne. Dziewczyny przystąpiły do pierwszych gier z wiarą. Swój pierwszy pojedynek wygrała pewnie liderka Paulina Nowacka z Dominika Gilewską 3:0. Na drugim stole Magda Wysocka walczyła z Zuzanną Niciak. Braki treningowe tego tygodnia spowodowały niespodziewaną porażkę. W tym momencie praktycznie stało się faktem, że ten dwumecz jest przegrany. Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 8:2.

Nasz zespół w tym momencie spada z I ligi. Przez kilkanaście lat „Stella” Gniezno startowała w elicie ligowych drużyn w kraju. Jednak jako drużyna przegrywająca w barażu, z lepszym bilansem od innej spadającej – „Champion” Police jesteśmy pierwszą ekipą rezerwową w przypadku nie zgłoszenia jakiegoś zespołu na nowy sezon z powodów regulaminowych (zaległości finansowych, problemów licencyjnych i innych). Termin ostateczny zgłoszeń to 31 lipca.

O tym, że będzie problem z utrzymanie się w tym sezonie w pierwszej lidze było wiadomo we wrześniu z powodu zajścia w ciążę podstawowej zawodniczki – Moniki Jacek. Regulamin nie przewidywał już możliwości do końca sezonu  żadnego uzupełnienia zespołu. Trzeba powiedzieć, że ogromny wpływ na jakość przygotowań i samej gry od dłuższego czasu ma - zdaniem trenera - zła sytuacja finansowa sekcji. Budżet sekcji jest nieporównywalnie niższy od innych klubów z którymi spotykały się gnieźnianki. Mimo tego, od wielu lat „Stella” Gniezno w tenisie stołowym jest zdecydowanie najsilniejszym klubem w Wielkopolsce wśród 71 klubów w województwie. Sekcja bazuje głównie na szkoleniu młodzieży. To właśnie w naszym klubie występowała najmłodsza zawodniczka tych rozgrywek, zaledwie trzynastoletnia Zuzanna Lewandowska. A swój debiut miała w jednym meczu jedenastoletnia Zuzanna Jasiecka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.