http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Walijczycy gościli w Gnieźnie

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Walijczycy gościli w Gnieźnie

Na stadionie hokejowym imienia Alfonsa Flinika w Gnieźnie tym razem zagościła reprezentacja Polski laskarzy. Rozegrali oni trzy mecze sparingowe z reprezentacją Walii.


W ramach przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 reprezentacja Polski mężczyzn w hokeju na trawie rozegrała trzy spotkania towarzyskie z Walią. Pierwsze spotkanie w piątek było bardzo wyrównane. Dopiero w końcówce bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Polski Mikołaj Gumny.

W sobotę w drugim meczu, pierwsza kwarta zakończyła się remisem 0:0. W drugiej Polacy byli aktywniejsi i po trafieniu Bartosza Żywiczki objęli prowadzenie. Napór gospodarzy był jeszcze wyraźniejszy, a egzekwowany w 39 minucie karny strzał rożny na bramkę zamienił Michał Kasprzyk. Ten sam zawodnik w 42 minucie  pewnie wykorzystał  rzut karny i po trzech kwartach  Polacy prowadzili 3:0. Walijczycy jednak zdołali zdobyć honorowego gola i ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Biało-Czerwonych 3:1. W trzecim, ostatnim meczu Polacy ulegli Walijczykom 0:1.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.