http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Jakub Gewert nadal niepokonany w lidze niemieckiej!

  • Napisane przez Jakub Jaśkowiak
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Jakub Gewert nadal niepokonany w lidze niemieckiej!

Jakub Gewert kontynuuje świętną passę w rozgrywkach II ligi berlińskiej. W czwartek kolejce spotkań rozgrywanej w niedzielę 10 czerwca, jego zespół BTTC Grün-Weiß pokonał TC 1899 Blau-Weiss Berlin III w stosunku 7-2, a gnieźnianin zdobył komplet punktów w grze singlowej i deblowej.


BTTC Grün-Weiß - TC 1899 Blau-Weiss Berlin III  7:2

W grze pojedynczej Gewert pokonał Niemca, Andre Ebinal’a w stosunku 6:2 6:0. Mecz do stanu 3:2 w pierwszym secie był wyrównany, potem nasz zawodnik włączył „szósty bieg’’ i w łatwy sposób rozprawił się z przeciwnikiem.
 
W grze podwójnej Jakub w parze z Chilijczykiem, Diego Vasquez’em pokonali niemiecko-rosyjską parę Marc Drwecki/Mikhail Variychuk w stosunku 6:4 3:6 10:5. Spotkanie od początku było zacięte. Obie pary kilkakrotnie wymieniały się prowadzeniem. W pierwszym secie więcej ‘’zimnej krwi’’ zachowała para BTTC Grün-Weiß, lecz w drugiej partii górą byli przeciwnicy. Supertiebreak mimo prowadzenia na początku gości z TC Blau-Wiess, zakończył się zdecydowanym zwycięstwem pary Gewert/Vasquez.

BTTC Grün-Weiß – Tennis-Club Tiergarten 1:5

W drugim meczu, rozgrywanym 17 czerwca, BTTC Grün-Weiß przegrał na wyjeździe z Tennis-Club Tiergarten 1:5, a jedyny punkt singlowy grając na pierwszej rakiecie zdobył gnieźnianin. Pokonał on Niemca, Daniela Gerlach’a w stosunku 6:4 6:4. Mecz na korcie centralnym był bardzo zacięty. Oboje zawodnicy na przemian wymieniali się prowadzeniem w meczu. Jakub prowadził już 5:1 w drugim secie i mógł zakończyć spotkanie przed czasem, ale Gerlach wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadził do stanu 5:4. W ostatnim gemie meczu serwis naszego zawodnika funkcjonował na wysokim poziomie i mógł on się cieszyć z kolejnego zwycięstwa w rozgrywkach. Ponieważ po meczach singlowych wynik spotkania był już rozstrzygnięty, mecze deblowe nie zostały rozgrywane.
 
W następnej kolejce 24 czerwca, klub Gewerta, BTTC Grün-Weiß zmierzy się z drużyną Tennis-Club SCC Berlin IIII. O wynikach tego spotkania będziemy informować na bieżąco.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.