http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Samuraje” ponownie na podium Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym!

  • Napisane przez Wojciech Politowicz
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony „Samuraje” ponownie na podium Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym!

Kolejne niezwykle udane Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-do w wykonaniu Samurajów z Gniezna zakończyły się w miniony weekend (15-17.06.2018 r.) w Opolu. W nowoczesnej hali widowiskowo – sportowej Okrąglak wystartowali zawodnicy z 53 klubów z całego kraju. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno. Nasz klub reprezentowali: Klaudia Piórek, Joanna Piórek, Wiktoria Łuczyńska, Aleksandra Politowicz, Sebastian Kordela i Jakub Zbierski.


Mistrzostwa Polski rozegrane zostały w dwóch etapach. W sobotę rozegrano konkurencje młodzieżowców i seniorów, natomiast w niedzielę konkurencje juniorów i juniorów młodszych. W sobotniej części wystartowały nasze już seniorki Klaudia, Asia i Ola. Dla Asi i Oli to pierwszy rok startów w kategorii seniorskiej. Indywidualnie w konkurencjach kata, fuku-go i kumite mogliśmy podziwiać rywalizację Klaudii Piórek i Oli Politowicz. Klaudia obroniła 2 brązowe medale wywalczone w ubiegłym roku w Zamościu, a więc w fuku-go i w kumite. Ola po bardzo interesujących i zaciętych walkach musiała uznać wyższość starszych koleżanek. Jednak u dziewczyn największa siła jest w grupie. Dziewczyny wywalczyły 2 brązowe medale Mistrzostw Polski w konkurencjach drużynowych.

Z pierwszego medalu Klaudia, Asia i Ola mogły się cieszyć za kata drużynowe. Świetnie wykonane kata „Ni-Jyu-Shi-Ho” wraz z interpretacją dało dziewczynom upragniony już 9-ty (!) medal imprez rangi Mistrzostw Polski w tej konkurencji. Następnie odbyła się konkurencja kumite drużynowego. Po bardzo emocjonujących walkach, do których w kolejności na matę wychodziły Ola, Klaudia i Asia drużyna z Gniezna mogła się cieszyć z kolejnego podium Mistrzostw Polski. Również udane zawody zaliczyli nasi juniorzy. W niedzielę odbyły się konkurencje juniorskie Mistrzostw Polski w których wystąpili Wiktoria, Sebastian i Kuba.

Świetnym wynikiem zawody zakończyła Wiktoria Łuczyńska, która w konkurencji kata wywalczyła bardzo wysokie 5 miejsce. Wśród juniorów jest to świetny wynik, ponieważ w rywalizacji w sporcie młodzieżowym bardzo ważne są pozycje 1-8. Równie dobry wynik zanotował Sebastian Kordela. Po emocjonujących walkach na matach w Opolu wywalczył bardzo wysokie 6 miejsce w konkurencji kumite. W konkurencji kata 10 miejsce Mistrzostw Polski wywalczył Kuba Zbierski. To też jest świetny wynik biorąc pod uwagę, że w tej kategorii zwykle startuje najwięcej zawodników a Kuba miał ok. 40 przeciwników.

Należy wspomnieć, że Wiktoria, Sebastian i Kuba już w sobotę dopingowali swoje starsze koleżanki w opolskiej hali. Jak widać w AKT Samuraj Gniezno rośnie nam kolejne pokolenie zawodników które w niedługim czasie zacznie przywozić medale Mistrzostw Polski. Te wszystkie wyniki jednak to mądra i systematyczna praca pod okiem wspaniałego trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego (4 Dan) który, należy podkreślić, był podczas rywalizacji naszych zawodników bez przerwy przy matach zarówno w sobotę jak i w niedzielę. Praca z tym trenerem jest wspaniałą przygodą dla tych młodych jeszcze zawodników, którzy w swoim „CV” mają już wiele wiele tytułów nie tylko Mistrzostw Polski ale i Europy i Świata.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.