http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Mistrzynie u prezydenta

  • Napisane przez Maciej Maciejewski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Mistrzynie u prezydenta

Mistrzynie Polski ze Szkoły Podstawowej nr 12 wraz z trenerem Robertem Popkiem gościły u prezydenta Gniezna.  Były upominki, coś słodkiego napoje i wspomnienia z turnieju, gdzie zdobyto mistrzostwo.


Zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 12 wywalczyły tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Finałowa rozgrywka miała miejsce w Głuchołazach. To właśnie tam zebrano 16 najlepszych drużyn z całego kraju, w tym reprezentację Szkoły Podstawowej nr 12, która wcześniej wywalczyła tytuł mistrzowski w Wielkopolsce. Faza grupowa, w której gnieźnianki mierzyły się z sześcioma innymi ekipami przebiegła gładko. Szczypiornistki z Grodu Lecha zwyciężyły we wszystkich spotkaniach, pieczętując tym samym pierwsze miejsce w grupie i udział w ćwierćfinale turnieju. W nim zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski okazały się lepsze od drużyny z Wąbrzeźna (8:6).

Kolejna runda to jeszcze jedna wygrana SP 12. Tym razem gnieźnianki pozostawiły w pokonanym polu zespół Gardei (10:6). Do pełni szczęścia brakowało tylko triumfu w finale mistrzostw Polski. I tak się stało. Zespół z Radzymina musiał uznać wyższość zawodniczek „Dwunastki”, które zwyciężyły w finałowej batalii 11:9. Tym samym zdobyły złote medale i tytuł najlepszej drużyny w kraju.

I z tej okazji prezydent Gniezna Tomasz Budasz ze swoim zastępcą Michałem Powałowskim i Marianem Pokładeckim spotkali się w Urzędzie Miasta z trenerem i zawodniczkami, które z rąk prezydenta otrzymały upominki. Był czas na rozmowy o turnieju oraz słodką przekąskę. Prezydent  obiecał, że młody zespół z „Dwunastki” mecze w nowym sezonie  będzie rozgrywał w nowej hali na osiedlu Tysiąclecia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.