Mieszko lepszy od Rozwoju

Wyróżniony Mieszko lepszy od Rozwoju

Pierwszy pojedynek sparingowy mają za sobą piłkarze Mieszka Gniezno. Podopieczni Mariusza Bekasa pokonali w Grodzisku Wielkopolskim drugoligowy Rozwój Katowice 3:1.

Pojedynek z drugoligowcem rozpoczął się dla biało-niebieskich bardzo pomyślnie. Już pierwsza akcja w 2 minucie, zakończyła się golem. Strzałem z bliska pokonał bramkarza Bartosza Golika – Adam Konieczny.  W kolejnych minutach gra była wyrównana.  Rozwój doprowadził do remisu. W 19 minucie piłkę w środkowej strefie stracił Konieczny, a katowiczanie szybko przedostali się pod bramkę, w której stał Szymon Lewandowski. Tam zagranie Damiana Niedojada do własnej bramki skierował testowany w zespole Mieszka - Wiktor Babiński. W 34 minucie ładnym uderzeniem sprzed pola karnego popisał się Dawid Radomski i Golik był bezradny. Wynik pierwszej części na 3:1 dla trzecioligowca z Gniezna ustalił Gracjan Goździk.

W drugiej połowie na boisku pojawiły się w obu ekipach zupełnie inne jedenastki. Przez większą część tej odsłony więcej przy piłce utrzymywali się Mieszkowcy, ale nie udało się wykorzystać żadnej ze stworzonych okazji. Ostatecznie ten pojedynek zakończył się zasłużonym zwycięstwem Mieszka 3:1.

Już w sobotę 14 lipca podopiecznych Mariusza Bekasa czeka druga letnia sparingowa potyczka. Tym razem z trzecioligowym Sokołem Aleksandrów Łódzki . Spotkanie to odbędzie się w Jarocinie o godzinie 12.00.

Skład Mieszka: (I połowa) Szymon Lewandowski, Wiktor Babiński, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Igor Łuszczewski, Marcin Trojanowski, Dawid Radomski, Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Radosław Mikołajczak, Adam Konieczny, (II połowa) Konrad Syldatk, Krzysztof Hondzyński, Taras Maksymiv, Marcin Tomaszewski, Miłosz Brylewski, Tomasz Kaźmierczak, Mateusz Ławniczak, Damian Pawlak, Mateusz Roszak, Krzysztof Wolkiewicz, Omar Camara.