http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brydżyści z Gorzowa najlepsi w Gnieźnie!

Wyróżniony Brydżyści z Gorzowa najlepsi w Gnieźnie!

W miniony poniedziałek, 13 sierpnia brydżowy turniej par był VIII eliminacją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym. Rozdania przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego rozgrywane na zapis maksymalny były i tym razem bardzo ciekawe i wymagały wzorowej dyscypliny taktycznej zarówno w licytacji, obronie oraz w rozgrywce.


W ósmym tegorocznym turnieju Korespondencyjnych Mistrzostw Polski rozegranym w restauracji Leo Libra w Gnieźnie wzięło udział 12 par reprezentujących sekcje brydżowe Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna i Gniezna. Uczestnicy gnieźnieńskiego, sierpniowego turnieju będą mogli porównać swoje wyniki z około 700 parami startującymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju. Gnieźnieńska edycja sierpniowego turnieju KMP była niezwykle emocjonująca i miała bardzo zacięty przebieg.

W turnieju z 30 rozdaniami najlepiej radził sobie duet Adam Kozłowski – Paweł Siwiński (KARTEL Gorzów), który nagrywając 66,33 procent zdecydowanie pokonał pozostałe pary. Drugie miejsce z rezultatem 60,00 procent zajęła para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno). Trzecią lokatą z rezultatem 54,33 procent podzieliły się dwie pary: Robert Górny – Jan Jarmuż (Forta Rogowo) i Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań). Piąte miejsce z rezultatem 52,33 procent zajęła para Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno) a szóste z wynikiem 51,67 duet Zbigniew Hęćka – Jerzy Pawełczak (PAB Poznań/Trzemeszno). Siódmą lokatę, nagrywając 51,33 procent zajęła para Maciej Szczepański (PAB Poznań/Gniezno) – Wojciech Zimniak (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego).

Następny turniej brydżowy par na zapis maksymalny rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 20 sierpnia o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra w Gnieźnie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator Turniejów w Gnieźnie – zaprasza do udziału w turnieju wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.