http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brydżyści z Wrześni najlepsi!

Wyróżniony Brydżyści z Wrześni najlepsi!

W poniedziałkowym turnieju brydżowym rozegranym 10 września, każda z 11 startujących par reprezentujących ośrodki brydża sportowego Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrała w restauracji Leo Libra przy ulicy Spichrzowej. Rozegrany turniej był IX edycją tegorocznych Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.


Przygotowane przez Polski Związek Brydża Sportowego rozdania rozgrywano na zapis maksymalny, najpopularniejszy rodzaj brydża porównawczego.  Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż przygotowane przez PZBS rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami. Wielu doświadczonych brydżystów uczestniczących w tym turnieju nie poradziło sobie z rozdaniami, popełniając błędy zarówno w licytacji jak i rozgrywce oraz w obronie.

Tym razem w rozegranych 30 rozdaniach najlepszą licytację, wist, rozgrywkę i obronę zademonstrowała para: Jerzy Szamałek – Ryszard Szamałek (Wrzesiński Klub Brydża Sportowego), która wygrała turniej wynikiem 68,52 procent. Drugą lokatę z rezultatem 58,50 procent zajął duet Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno) a trzecią, nagrywając 56,00 procent para Zbigniew Marciniak – Rafał Mikołajczak (Lokator Gniezno). Czwarte miejsce z wynikiem 54,75 procent zajął duet Adam Kozłowski – Paweł Siwiński (KART-EL Gorzów) a piąte z rezultatem 53,08  para Leszek Karwasiński (WKBS). Dopiero szóstą lokatę nagrywając 51,00 zajęła doświadczona para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań).

Kolejny turniej brydżowy  rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 17 września o godz. 17.15 w restauracji Leo Libra. Będzie to ostatni z pięciu turniejów rozgrywanych o mistrzostwo powiatu gnieźnieńskiego. Mistrzostwa rozgrywane są pod patronatem starosty gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator Turniejów w Gnieźnie – zaprasza do udziału w turnieju wszystkich znających zasady gry w brydża a zwłaszcza tych brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.