Kłecko: gościnne gospodynie…

• Napisane przez Zbyszek Beling
Wyróżniony Kłecko: gościnne gospodynie…

III Turniej Koszykówki dziewcząt rocznik 2003 o Puchar Dyrektora ZSZ-P w Kłecku, z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Powstania Wielkopolskiego, odbył się w minioną niedzielę (30 września) w sali sportowej w Kłecku. Celem imprezy było promowanie koszykówki wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności gry w koszykówkę oraz integracja zawodniczek z różnych środowisk. Organizatorami Turnieju był Uczniowski Klub Sportowy „DELFIN” Kłecko oraz Szkoła Podstawowa w Kłecku. W turnieju wzięły udział dziewczęta rocznik 2003 i młodsze z UKS Delfin Kłecko, MUKS Poznań oraz MKS Opalenica.

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”, łącznie więc odbyły się 3 mecze. W pierwszym spotkaniu Kłecko, po bardzo zaciętym meczu, przegrało z Poznaniem 33: 44. W kolejnym pojedynku MUKS Poznań wygrał z Opalenicą 55:49. W ostatnim starciu turnieju dziewczęta z UKS „Delfin” Kłecko walczyły o srebrny medal z zespołem z Opalenicy. Po bardzo dobrej pierwszej kwarcie (15:8) przyszedł kryzys i drugą kwartę dziewczęta z Kłecka przegrały (22:3). Podczas trzeciej kwarty zawodniczki obu zespołów stoczyły wyrównany pojedynek (12:11 dla Kłecka) by w ostatniej części meczu przegrać (6:18). Mecz zakończył się wynikiem 59:36 dla Opalenicy dając im srebro. Zawodniczki z Kłecka zajęły trzecie miejsce i nie ukrywały swego niezadowolenia.