Potrójny sukces Karola Pawlaka z Gorzuchowa!

Wyróżniony Potrójny sukces Karola Pawlaka z Gorzuchowa!

W miniony weekend w Nekli zakończyły się Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w motocrossie w których Karol Pawlak, mieszkaniec Gorzuchowo w gminie Kłecko, startujący w barwach klubu MKS Nekla, stanął trzykrotnie na podium! Został I wicemistrzem Polski Strefy Zachodniej sezon 2018 w klasie MX2C, I wicemistrzem w klasie MX2C Mistrzostw Okręgu Poznańskiego Motocrossie oraz zajął II miejsce w IX rundzie Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej  Klasa MX2C.

Nie są to jedyne tegoroczne sukcesy Karola Pawlaka! W roku 2018, na IX rund  Mistrzostw Polski Strefy Zachodniej, K. Pawlak stanął siedem razy na podium i dwa razy tuż za podium, na czwartym miejscu. Warto zaznaczyć, że poszczególnych rundach startuje 40 zawodników, a łącznie w całym sezonie 2018 sklasyfikowanych zostało 71 zawodników, wśród których w ostatecznej klasyfikacji K. Pawlak zajął II miejsce!

Ale i to nie są wszystkie sukcesy mieszkańca Gorzuchowa! Karol Pawlak jest również zdobywcą II wicemistrza Pucharu Polski w klasie MX2C, który odbył się w kwietniu w Sobieńczycach oraz 3 miejsca w III rundzie Mistrzostw Polski Strefy Północnej w Motocrossie. Jest również zdobywcą I miejsca VII Pucharu Krajny (klasa MXC), który odbył się w sierpniu w Więcborku. Szczegółowe rezultaty znajdują się na stronie motoresults.pl motocross.

Strefa Zachodnia należy do najsilniejszych w kraju a świadczą o tym wyniki i fakt, że na wszystkich stopniach podium Pucharu Polski stanęli zawodnicy ze strefy Polski Zachodniej w tym Karol Pawlak.

Karol to młody (22-letni) i utalentowany zawodnik, który startuje w zawodach od 2015 roku. Rywalizuje z wielokrotnymi mistrzami w poszczególnych kategoriach a ustąpił miejsce tylko Lubomirowi Sobolowi z Klubu Chojna, który startuje od dzieciństwa.

Karol zapowiada wielką rywalizację na sezon 2019.  Motocross to bardzo kosztowny sport     związany z kupnem każdego roku nowego motoru, jego eksploatacją i wszystkich kosztów  związanych z motocrossem (m.in. strój, kask, buty, buzer, stabilizator itp.). Wszystko dla bezpieczeństwa zawodnika i po to aby  Karol mógł startować i wygrywać z najlepszymi zawodnikami w Polsce.

Dlatego bez sponsorów start Karola w takich zawodach byłby niemożliwy. Dlatego cały team Karola – za pośrednictwem naszego portalu – składa podziękowania głównemu sponsorowi, właścicielowi Mechaniki Pojazdowej JURCAR w Gorzuchowie Jerzemu Pawlakowi oraz jego przyjacielowi Tadeuszowi Januchowskiemu oraz firmie Części Samochodowe 777 Agata Adamiak i Mariusz Gajewski z Gniezna. Dziękujemy też firmie Hodowla Bydła Mięsnego Limousine Patryk Szerfenberg oraz Gospodarstwu Rolnemu Justyny i Piotra Szerfenberg z Pyszczynka. Liczymy na wsparcie na kolejny sezon!