„Wilki” lepsze od Jezioraka

Wyróżniony „Wilki” lepsze od Jezioraka

Pierwsze punkty w II lidze piłki ręcznej wywalczyli w tym sezonie zawodnicy Szczypiorniaka Gniezno. Pokonali oni Jezioraka Iława w stosunku 29:22.

Jak powiedział przed pojedynkiem trener gnieźnian, swojego rywala znali z oglądania pojedynków dzięki multimediom. Jak się okazało, to wystarczyło by  pokonać rywala. Mecz celnym rzutem otworzył Maciej Bałdyga.  Jeziorak dotrzymywał tempa gospodarzom tylko do 7 minuty, gdy na tablicy wyników widniał remis 3:3. Dalej, za sprawą Szymona Sobańskiego i Przemysława Gadeckiego było już 6:3, a po 20 minutach 11:6. Ostatecznie gospodarze schodzili  na przerwę przy wyniku 19:14.

Druga połowa rozpoczęła się od wybronionego przez wyśmienicie grającego Dariusza Zarzyckiego rzutu karnego. Następnie trzy bramki zdobył Dymkowski.  Ostatnie 20 minut meczu nie obfitowało już w bramki. Trener Kamil Hanuszczak manewrował składem, dając odpocząć niektórym z zawodników pierwszego składu. Na 8 minut przed końcem spotkania ujrzeliśmy zdecydowanie najlepszą bramkę w tym spotkaniu, gdy Artur Dymkowski dostał piłkę na prawym skrzydle, zakręcił ruletkę wokół obrońcy Jezioraka i rzucił swoją dziewiątą, przedostatnią w tym meczu bramkę.

Pod koniec spotkania na boisko wszedł debiutant, najmłodszy zawodnik „Wilków” Kacper Ostrowski, który swoje 15 urodziny obchodził zaledwie 10 dni przed sobotnim spotkaniem! Pech chciał, że nie zwieńczył on debiutu bramką, choć na to na pewno będzie jeszcze wiele okazji. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 29:22 (19:14).

Szczypiorniak: Zarzycki, Wolny, Grubczak - Sobański (3 bramki), Kapella (1), Bałdyga (1), Fijałkowski (3), Siudeja (1), Tyliński, Ostrowski, Kędziora, Dymkowski (10), Gadecki (5), Krakowiak (5). Ponadto: Łuczak, Hanuszczak.