http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieńscy brydżyści powalczyli... i zagrają „O Podkowę Kasztanki Marszałka”!

Wyróżniony Gnieźnieńscy brydżyści powalczyli... i zagrają „O Podkowę Kasztanki Marszałka”!

W pierwszym w tym miesiącu (5 listopada) turnieju brydżowym każda z 13 startujących par, reprezentujących sekcje brydża sportowego Gorzowa, Poznania, Rogowa, Trzemeszna, Wrześni i Gniezna rozegrała w restauracji „Leo Libra” wcześniej wygenerowanych z systemu „pajączek” 27 rozdań. Turniej rozgrywany był na zapis maksymalny, gdzie taktyka polega na wylicytowaniu i wygraniu gier kończących i premiowych oraz braniu maksymalnej ilości lew na zapowiedziany kontrakt.


Ważnym czynnikiem w grze na maksy jest także skuteczna obrona zarówno gier częściowych jak i kończących. Jak zwykle i tym razem emocji przy stolikach było wiele, gdyż rozdania były ciekawe i wymagały odważnej, ale przemyślanej licytacji, niemałych umiejętności w rozgrywce oraz głębokiej analizy nad pierwszym wistem i kolejnymi zagraniami. Tym razem najlepszą licytację, wist, rozgrywkę oraz obronę zademonstrowała para Roman Kujawski – Marek Wojciechowski (Admira Poznań), która nagrała 58,44 procent i minimalnie – o 0,03 procent - wyprzedziła niezrzeszony duet Robert Goralczyk – Mirosław Jankowski. Trzecią lokatę z dorobkiem 57,85 procent zają para Leszek Karwasiński – Wojciech Zimniak (Wrzesiński Klub Brydż Sportowego) a czwartą nagrywając 56,67 procent para Robert Górny – Rajmund Wiśniewski (Forta Rogowo). Piątą pozycję z dorobkiem 55,85 procent zajął duet Andrzej Chudy – Marek Piechociński (Chaos Gniezno) a szóstą z rezultatem 55,63 procent zajęła para Paweł Siwiński (KARTEL Gorzów) – Piotr Stefański  (Forta)

Kolejny gnieźnieński turniej brydżowy par – również na zapis maksymalny - rozegrany zostanie w najbliższy poniedziałek, 12 listopada o godz. 17.00 w restauracji „Leo Libra” przy ulicy Spichrzowej 1. Będzie to XI edycja Korespondencyjnych Mistrzostw Polski. Startujące w tym turnieju pary będą mogły porównać swoje wyniki z około 700 parami grającymi w tym bardzo popularnym w kraju turnieju, gdyż wszyscy uczestnicy grają tymi samymi układami kart przygotowanymi przez Polski Związek Brydża Sportowego w Warszawie. Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż – organizator turniejów w Gnieźnie – zachęca do udziału w turniejach „kółkowiczów” oraz uczniów szkół, studentów gnieźnieńskich uczelni, oraz  brydżystów, którzy swego czasu grywali w brydża w czasie szkolnym i studenckim.

„O Podkowę Kasztanki Marszałka”
W najbliższą niedzielę, 11 listopada w 100 rocznicę Niepodległości Rzeczpospolitej w gnieźnieńskiej restauracji „Leo Libra” przy ulicy Spichrzowej 1 o godzinie 10.00 (zapisy do turnieju od 9.30) rozpocznie się turniej Auto Watin Grand Prix Wielkopolski par w brydżu sportowym o puchar Starosty Gnieźnieńskiego Beaty Tarczyńskiej. Udział w 40-rozdaniowym turnieju zapowiedziało wielu czołowych krajowych brydżystów. Dla najlepszych par tego prestiżowego turnieju przewidziane są nagrody, których fundatorami są: Starosta Gnieźnieński Beata Tarczyńska, PPHU Jacek Surdyk, PPHU Krzysztof Alwin, EKRO Sp, z o.o oraz Biuro Inżynieryjno-Techniczne KIER Mieczysław Łebedyński, które to biuro ufundowało nagrodę dla najlepszej pary powiatu gnieźnieńskiego. Do udziału w turnieju organizatorzy turnieju – Wielkopolski Związek Brydża Sportowego w Poznaniu oraz Stowarzyszenie Gnieźnieński Brydż - zapraszają wszystkich znających zasady gry w brydża.  

Brydżyści uczestniczący w gnieźnieńskim turnieju GPW wezmą także udział 30-rozdaniowym ogólnopolskim turnieju pod wspólna nazwą „O Podkowę Kasztanki Marszałka”. Do udziału w turnieju z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości zachęca Zarząd Polskiego Związku Brydża Sportowego w Warszawie.  

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.