http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Start Gniezno ma skład na nowy sezon!

  • Napisane przez Wojciech Orłowski
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Start Gniezno ma skład na nowy sezon!

Powoli zamyka się okienko transferowe w lidze żużlowej. Dwa nowe i mocne nazwiska zakontraktowano w Gnieźnie. Do swojego macierzystego klubu powróci po pięciu latach Oskar Fajfer, a u jego boku pojawi się także bardzo utalentowany 27-letni Rosjanin - Andriej Kudriaszow.


Podczas spotkania zorganizowanego w Galerii Piastova w Gnieźnie zaprezentowano dziś głównych sponsorów strategicznych klubu, którymi pozostaną dwie firmy, tj. Car Gwarant oraz Aforti. – Nasi główni partnerzy na chwilę obecną z nami zostają, ale pewnie zaskoczymy też kolejnymi, którzy dzisiaj nie byli jeszcze wymienieni – mówi Tomasz Wojciechowski, prezes GTM Start Gniezno. – Nie chciałbym jeszcze mówić dziś o budżecie przyszłorocznym, ale będzie on na pewno, bo tak zakładamy, na poziomie tak mniej więcej ok. 40 proc. większym niż przeznaczyliśmy w tym roku – dodaje prezes.

Nasza drużyna w tegorocznych rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej zajęła wysokie 3 miejsce, właściwie ocierając się o finał zmagań o Ekstraligę. Czy nowa drużyna Car Gwarant Startu Gniezno będzie jednak mocniejsza od tej, którą oglądaliśmy w tym sezonie? – To trudno powiedzieć, ponieważ rzeczywiście ta drużyna wygląda na papierze o wiele mocniej, jest chyba silniejsza, ale też weźmy pod uwagę, że inne drużyny dokonały wielu wzmocnień i tak naprawdę w nich też nie będzie słabych punktów. Wszystkie drużyny będą miały składy wyrównane, co gwarantuje wielkie emocje podczas każdego spotkania – uważa T. Wojciechowski.  

W składzie naszej drużyny nie zobaczymy już Marcina Nowaka, Eduarda Krcmara, Norberta Krakowiaka i Maksymiliana Bogdanowicza - dwaj pierwsi zdecydowali się przenieść do PSŻ Poznań, dwaj pozostali postanowili skonfrontować swoje sportowe możliwości z Ekstraligą. Krakowiak podpisał kontrakt z Falubazem Zielona Góra, a Bogdanowicz będzie jeździł dla Get Well Toruń. Ze Starem pożegna się także Kim Nilsson, który najprawdopodobniej zasili skład któregoś z drugoligowców.  

W nowym sezonie barwy Startu Gniezno będą bronić dotychczasowi jego liderzy, czyli Adrian Gała, Jurica Pavlic i Oliver Berntzon, a także kapitan drużyny Mirosław Jabłoński i junior Damian Stalkowski. Do zespołu dołączą dwaj wychowankowie - Oskar Fajfer, który ostatnio występował jako zawodnik Wybrzeża Gdańsk (2016-2018) i Unibax Toruń (2014-2015) oraz Kevin Fajfer, który powraca do Pierwszej Stolicy Polski po rocznej przygodzie w PSŻ Poznań.

Nowymi twarzami przy ulicy Wrzesińskiej będą także 27-letni Rosjanin Andriej Kudriaszow i 20-letni Duńczyk Frederik Jakobsen, a także młodzieżowiec Mateusz Błażykowski. – Uważam, że mamy ciekawą drużynę, bardzo perspektywiczną i myślę, że w tej drużynie pojawiają się tacy zawodnicy, którzy w przyszłym roku eksplodują swoją formą i tak naprawdę będą liderami tego zespołu – mówi Rafael Wojciechowski, menadżer sportowy GTM Start Gniezno, który prowadzi ligową drużynę. – Na chwilę obecną nawet trudno mi stwierdzić, który z tych zawodników ma największe na to szanse, ale wydaje mi się, że mam tak ciekawy skład seniorski, w którym każdy zawodnik, a jest ich siedmiu może zostać liderem lub być jednym z liderów. To po mojej stronie będzie ten ból głowy, żeby wybrać najlepszą piątkę do meczów ligowych – podkreśla R. Wojciechowski.

– Jeżeli chodzi o juniorów, to tutaj wielu kibiców wskazuje, że się osłabiliśmy, a ja bym chciał zwrócić tu uwagę, że przecież w zeszłym roku zarówno Norbert Krakowiak, jak i Max Bogdanowicz też byli niepewnymi młodzieżowcami przed sezonem i to atmosfera oraz sposób w jaki zostali przyjęci i przygotowani w klubie do startów w lidze spowodował m. in. to, że tak ładnie się rozwinęli. Ja myślę, że spory potencjał cały czas drzemie w Damianie Stalkowskim, który w tym sezonie troszeczkę był zatrzymany przez kontuzję i przez pewien taki brak regularnych startów meczowych i że ten zawodnik tez pokaże w 2019 roku pełnię swoich możliwości – zauważa R. Wojciechowski  

Pierwszym kibicem klubu rzecz jasna pozostanie prezydent Tomasz Budasz, który dzisiaj przybył na moment na zorganizowany briefing prasowy, by zapewnić o swoim wsparciu. W grudniu jest planowane także spotkanie dla kibiców w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki przy ulicy Sportowej w Gnieźnie. – Zapraszamy do nowej hali sportowej, która może pomieścić 1 500 osób i wejście jest darmowe, a więc warto to podkreślić. Będziemy dziękować naszym sponsorom o godz. 15.00 i potem planujemy rozegranie meczu charytatywnego na rzecz schroniska dla zwierząt i chorego chłopczyka Bartka Labrentza – zapowiada Bartosz Kapczyński, klubowy specjalista ds. marketingu w GTM Start Gniezno. – W tej imprezie pt. „Gwiazdy na Gwiazdkę” i w tym meczu zagrają postaci znane dobrze z telewizji: Piotr Zelt, Jarek Jakimowicz, Tomek Jachimek, Rafał Mroczek itd. Po drugiej stronie natomiast zagrają urzędnicy, spółdzielcy i oczywiście nasi zawodnicy. O godz. 17.30 zostanie zaprezentowana w pełnym składzie drużyna Car Gwarant Startu Gniezno na rok 2019, ale będzie również możliwość kupowania nowych gadżetów klubowych i karnetów na nowy sezon plus budki, w których można będzie zakupić jedzenia czy jakieś napoje – informuje B. Kapczyński.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.