http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Brąz dla Kłecczanek

  • Napisane przez Zbyszek Beling
  • Dział: Sport
  • 0 komentarzy
Wyróżniony Brąz dla Kłecczanek

Zespół z Kłecka już po raz czwarty gościł w Sieradzu, tym razem z dziewczętami z rocznika 2003–2004, na XXIII Mikołajkowym Turnieju Koszykówki Dziewcząt. Zawody odbyły się w dniach 7 – 9 grudnia br. w trzech kategoriach wiekowych: U16 (roczniki 2003 – 2004), U14 (roczniki 2005) i U12 (rocznik 2007). Zawodniczki z UKS „Delfin” Kłecko spotkały się z zespołami z Warszawy, Siedlec, Kraszewic i Sieradza.


Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, wszystkie drużyny zanotowały po 5 spotkań. W piątek, w pierwszym swoim meczu, Kłecko pokonało Warsaw Basketball Warszawa – 41:32, a w drugim spotkaniu z La Basket Warszawa dziewczęta z Delfina przegrały 36:45. W kolejnym dniu Turnieju UKS „Delfin” Kłecko przegrał z MKK Siedlce 25:37, a w następnym meczu wygrał z gospodarzami Basket Trójka Sieradz 49:27. W niedzielę dziewczęta z Kłecka walczyły o brązowy medal z KS Play Basket Kraszewice, wygrywając ostatecznie, po bardzo zaciętym pojedynku, 38:33 zapewniając sobie trzecie miejsce.
 
Klasyfikacja końcowa
1. LA BASKET WARSZAWA
2. M KK   SIEDLCE
3. UKS DELFIN KŁECKO
4. KS PLAY BASKET KRASZEWICE
5. WARSAW BASKETBALL WARSZAWA
6. BASKET- TRÓJKA SIERADZ

Nagrodę indywidualną dla najlepszej zawodniczki zespołu UKS „Delfin” Kłecko otrzymała Joanna Bodzieszyk.

UKS „Delfin” Kłecko wystąpił w następującym składzie: Klaudia Maciuszek, Olga Wojnowska, Dominika Rataj, Wiktoria Wojtkowiak, Joanna Bodzieszyk, Zuzanna Biront, Julietta Ogórkiewicz, Klaudia Hadyńska, Aleksandra Wadowska, Amelia Kiejnich, Katarzyna Łenc. Trenerzy: Ewa Kujawska i Waldemar Gołochowicz.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.