„Jak wchodzę na podium z orzełkiem na piersi to czuje się naprawdę wielką dumę”

• Napisane przez AKT Samuraj Gniezno
Wyróżniony „Jak wchodzę na podium z orzełkiem na piersi to czuje się naprawdę wielką dumę”

Jak już wcześniej informowaliśmy w dniach 5-10.12.2018 r. w miejscowości Portorož w Słowenii zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Karate Fudokan. Powołanie do reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach otrzymała zawodniczka Akademii Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno Aleksandra Politowicz. Ola nie zawiodła i wróciła do Gniezna ze złotym i srebrnym medalem wywalczonym odpowiednio w kata i kumite drużynowym, a tym samym z tytułami Mistrzyni i wicemistrzyni Europy.

Bardzo wysoki poziom rywalizacji sprawił, że wysłuchanie na podium „Mazurka Dąbrowskiego” było wyjątkowe. Jak powiedziała Ola: - Jak wchodzę na podium z orzełkiem na piersi to aż dreszcze przechodzą i czuje się naprawdę wielką dumę.

Zawody zostały rozegrane w pięknej scenerii Morza Adriatyckiego którego wody rozciągały się tuż za oknami hali w Portorož. Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Europy to dla Oli jedne z największych sukcesów w karierze obok wywalczonego w ubiegłym roku Wicemistrzostwa Świata. Tych sukcesów nie byłoby bez fantastycznego Trenera Senseia Andrzeja Zarzecznego który od samego początku czyli już 15 rok trenuje Olę. Podziękowania również dla firmy POLPROJEKT Sp. z o.o. z Poznania oraz firmy REMBIS Sp. z o.o. z Janikowa za wsparcie finansowe wyjazdu do Słowenii.