http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„ABC pod Żaglami” - projekt zakończony

Wyróżniony „ABC pod Żaglami” - projekt zakończony

Stowarzyszenie pod Żaglami zakończyło realizację projektu „ABC pod Żaglami” nad Jeziorem Popielewskim w Trzemesznie. Projekt realizowany był od 1 lipca do 3 września i zakładał trzy spotkania, gdzie uczestnicy mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami żeglowania.


Uczestnicy projektu zapoznali się również z podstawowymi  zasadami bezpiecznych zachowań nad wodą, w wodzie i na wodzie. Projektem tym chcieliśmy zachęcić wszystkich uczestników to aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim przybliżyć turystykę wodną.

Przed każdym rejsem uczestnicy przeszli krótkie szkolenie, na którym zapoznali się z algorytmem postępowania w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia oraz uczyli się podstawowych zasad bezpieczeństwa. Prezentowaliśmy również zespół zabiegów na fantomach, na których każdy miał możliwość przećwiczyć podstawowe zabiegi resuscytacyjne. Następnie uczestnicy pod okiem sternika wypływali w swój czasami pierwszy rejs żeglarski.

Po zakończonym rejsie na uczestników czekało ognisko i pieczenie kiełbasek, gdzie dzielili się swoimi wrażeniami i przeżyciami. Planowaliśmy, że w naszym projekcie weźmie udział 45 osób, jednakże zainteresowanie było tak duże, że w sumie wzięło udział 86 osób. Świadczy to o potrzebie organizacji tego typu przedsięwzięć. Projekt był współfinansowany ze środków Gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego „Wspieranie rozwoju sportu na terenie gminy Trzemeszno w 2017 r.”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.