http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Popowo Podleśne, Przysieka, Mielno, Dziadkowo – szukam fotografii i informacji o tych miejscowościach

Wyróżniony Popowo Podleśne, Przysieka, Mielno, Dziadkowo – szukam fotografii i informacji o tych miejscowościach

Sukces książki „Skarb Dziedzica” i duży odzew mieszkańców wielu regionów Polski sprawił, że na przełomie kwietnia i maja ukaże się książka pt. „Złoto Dziedzica” opisująca dalsze losy osób związanych z Popowem Ignacewem, Wyrobkami, ale i Mielnem, Przysieką, Popowem Podleśnym i Dziadkowem.


Pierwsze sygnały od Czytelników spowodowały, że w sierpniu 2017 r. wybrałem się na Pojezierze Drawskie gdzie szukałem śladów życia i działalności Antoniego Saskowskiego, brata bohatera mojej książki „Skarb Dziedzica” - Franciszka. Trzydniowy wyjazd zaowocował pozyskaniem blisko 200 unikatowych fotografii z okresu międzywojennego oraz wielu intrygujących oraz sensacyjnych informacji z życia właścicieli majątków Popowo Ignacewo i Wyrobki-Gozdawa. Była to też okazja do rozmowy z jedyną żyjącą córka Antoniego – panią Elżbietą, jak i wnukami Antoniego.

Druga miła wiadomość nadeszła z Norwegii, gdzie mieszka wnuczka Antoniego, która również przesłała mi kilkanaście fotografii związanych z Popowem Ignacewem i Wyrobkami.

Kolejne niezwykłe informacje uzyskałem od dalszych członków rodziny Franciszka i Antoniego mieszkających w Gnieźnie, jak i od osób znających narzeczoną Franciszka – panią Janiną Kaczmarek. I są to niezwykłe wiadomości!

Szukam kolejnych wspomnień, informacji i fotografii
Dlatego zwracam się do Czytelników z prośbą o pomoc. Poszukuję wszelkich informacji na temat sąsiadujących z Popowem Ignacewem wsi: Popowo Podleśne, Przysieka, Mielno i Dziadkowo. Szukam informacji i fotografii (z okresu międzywojennego, II wojny światowej i powojennego) dworów i parków znajdujących się w tych miejscowościach. Poszukuję również dodatkowych fotografii oraz informacji związanych z budową kościoła w Popowie Ignacewie.

Poszukują również osób, które znają wiele niepublikowanych dotychczas faktów z życia we wspomnianych dworach. Interesuje mnie każdy, nawet drobny szczegół z historii tych majątków.

Cały czas czekam też na wszelkie informacje i wspomnienia związane z życiem w pałacu i na folwarku w Popowie Ignacewie zarówno przed, w trakcie, jak i po II wojnie światowej.

Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek materiały (zdjęcia, dokumenty, rysunki, itp.) lub wspomnienia dotyczące Popowa Ignacewa, Popowo Podleśnego, Przysieki, Mielna lub Dziadkowa i chciałby się nimi podzielić, proszę o kontakt:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczny: 506 966 706.


Wszelkie materiały zostaną skopiowane i zwrócone właścicielom.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.