Zapraszamy do Kłecka na spotkanie autorskie z Karolem Soberskim

Wyróżniony Zapraszamy do Kłecka na spotkanie autorskie z Karolem Soberskim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Kłecko zaprasza wszystkich zainteresowanych historią, skarbami i tajemnicami naszej „małej Ojczyzny”, jak również ciekawostkami o których nie przeczytacie w innych książkach na spotkanie z Karolem Soberskim, autorem książek: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia” i „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.


Spotkanie odbędzie się w czwartek, 25 stycznia o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Kłecko przy ul. Gnieźnieńskiej 8.

Miejsce spotkania – Kłecko – nie jest przypadkowe, ponieważ na terenie tej gminy leży zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie będący kanwą książki pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”.

Podczas spotkania – oprócz opowieści związanymi ze wspomnianymi książkami – autor przedstawi także swoje plany wydawnicze na rok 2018.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich miłośników naszej lokalnej historii, szczególnie zaś tych, którzy w swoich domowych archiwach mają fotografie lub dokumenty związane z okresem międzywojennym, II wojną światową czy czasami powojennymi. Szczególnie mile widziane są zdjęcia i dokumenty z tego okresu z pogranicza Wielkopolski i Pałuk.

W trakcie spotkania będzie możliwość nabycia wspomnianych książek.

   Karol Soberski dziennikarz z ponad dwudziestoletnim stażem, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Twórca i właściciel portali internetowych informacjelokalne.pl, turystykalokalna.pl i bloga historycznego skarbnicatajemnic.pl. Autor przewodników turystycznych: „Spacerem po Kłecku” (wydany w 2012), „Gmina Niechanowo” (2013) i „Uroki Gminy Mieleszyn” (2015). Współtwórca folderów turystycznych wydanych przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie z cyklu „Tu powstała Polska” (2013). Współautor monografii pt. „Medycyna na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski” (2011).
   W listopadzie 2016 roku ukazała się jego debiutancka książka pt. „Skarb Dziedzica”, która została entuzjastycznie przyjęta przez Czytelników. Z kolei w czerwcu 2017 roku na rynku wydawniczym pojawiła się jego druga książka pt. „Zapomniana zbrodnia”. Pozycja ta jest efektem dokonanego przez niego odkrycia, w 2004 roku, w lasach Leśnictwa Nowaszyce w gminie Mieleszyn, masowych grobów pomordowanych przez Niemców w 1942 roku pacjentów szpitala „Dziekanka” w Gnieźnie.
   Z kolei w październiku 2017 roku ukazała się jego kolejna książka pt. „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” opowiadająca o skarbach i sekretach zespołu pałacowo-parkowego w Zakrzewie w gminie Kłecko i byłych właścicielach tego pałacu: Albinie Węsierskim, Wojciechu Chełmickim i Stanisławie Chełmickim.
   Od ponad dwunastu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii powiatu gnieźnieńskiego, szczególnie te dotyczące XIX i XX wieku. Jego ulubionymi tematami są tajemnice związane z ziemiaństwem oraz sekrety II wojny światowej.
   Od 2012 roku w ramach cyklu „Wędrówki z historią” oprowadza turystów po pałacach i dworach oraz najciekawszych historycznie miejscach powiatu gnieźnieńskiego i żnińskiego.
   Jest założycielem i prezesem Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.