http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Niezwykłe spotkanie ze świadkiem historii

Wyróżniony Niezwykłe spotkanie ze świadkiem historii

Zbierając materiały do moich kolejnych książek spotykam się z niezwykłymi ludźmi – świadkami naszej lokalnej historii. Kolejne takie wyjątkowe doświadczenie spotkało mnie w Łopiennie w gminie Mieleszyn, gdzie odwiedziłem pana Kazimierza Tomaszewskiego (rocznik 1927), który przez ponad trzy godziny opowiadał mi o swoich przeżyciach, często dramatycznych, z okresu sprzed II wojny światowej, czasów okupacji, jak i z lat powojennych.

Więcej

2 komentarzy

 • Wanda Poćwiardowska
  Wanda Poćwiardowska poniedziałek, 19, marzec 2018 21:12 Link do komentarza Raportuj

  Panie Karolu gratuluję determinacji w docieraniu do tych świadków historii, ostatnich żyjących! Pana praca powoduje, że wiele nieznanych a bardzo ważnych historii zostaje ocalonych od zapomnienia! To jest nasz regionalne dziedzictwo, które należy chronić i dobrze że Pan to czyni, bo gdybyśmy mieli liczyć na instytucje działające za nasze podatki, a mające się zajmować naszą historią, to za chwilę by się okazało, że naszej historii nie ma... Pozdrawiam Pana serdecznie i życzę kolejnych ciekawych odkryć!

 • Szczepan
  Szczepan poniedziałek, 19, marzec 2018 16:09 Link do komentarza Raportuj

  Życzę red. Soberskiemu wielu niepowtarzalnych spotkań z ciekawymi ludźmi,aby postała kolejna książka ratująca pamięć skazaną na zatratę i polecam dostępną w każdej filii Biblioteki Miasta Gniezna pozycję zawierającą 40 relacji ludzi z gminy Czerniejewo pt. Życie przemija, pamięć pozostaje która wyszła pod moją redakcją. Zapewniam, że nie będziecie się Państwo nudzić. Pozytywna recenzja książki ukazała się na łamach Kuźni Literackiej. Polecam gorąco.
  Szczepan Kropaczewski

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.