http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Ponad 200 osób uczestniczyło w rajdzie integracyjno-sportowym

Wyróżniony Ponad 200 osób uczestniczyło w rajdzie integracyjno-sportowym

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji już po raz czternasty zorganizował wczoraj Kolorowy Rajd Integracyjno - Sportowy. Tegoroczny rajd odbył się pod hasłem „Gry i zabawy w Niepodległej Polsce”. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Kłecko - Adam Serwatka.


Głównym celem rajdu jak co roku była  popularyzacja czynnych form wypoczynku, integracja środowisk osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ukazanie  uczestnikom rajdu piękna ziemi kłeckiej, a  w tym roku także upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W rajdzie wzięło udział ok. 230 osób z powiatu gnieźnieńskiego głównie uczniowie ze szkół  m.in. Szkoły Podstawowej nr 8 z Gniezna, Mieleszyna, Karniszewa, Kłecka oraz  SOSW nr 2 z Gniezna, SOSW z Kłecka  i podopieczni Młodzieżowego  Ośrodka Socjoterapii z Gniezna,  Domu Pomocy Społecznej z Łopienna, a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej z Gniezna i Kłecka.                                                                                                         

Rajdowicze pokonali 8-kilometrową trasę, która prowadziła w tym roku z Wilkowyi do Kłecka. Natomiast dla osób ze słabszą kondycją przygotowana była  2-kilometrowa trasa po Kłecku  pt. „Szlakiem Pomników Pomordowanych w Obronie Wolności”.

Na mecie rajdu, która zlokalizowana była jak zawsze na terenie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kłecku przy ul. Targowej 6 czekały liczne gry i zabawy m.in. „Bieg Niepodległościowy”, mega i mini warcaby, kółko i krzyżyk, gra w klasy, dart. Jak zawsze na mecie czekał na wszystkich ciepły posiłek. W tym roku była to kiełbaska z grilla oraz bigos. Dużą popularnością cieszyło się stoisko z watą cukrową.

Za zwycięstwo w konkurencjach oraz za udział w rajdzie na  uczestników rajdu czekały liczne  nagrody ufundowane przez Urząd Miejski Gminy Kłecko, który współfinansował  rajd w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Pracownicy i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Kłecku dziękują wszystkim za udział w rajdzie, Urzędowi Miejskiemu Gminy Kłecko oraz Starostwu Powiatowemu w Gnieźnie za  współfinansowanie rajdu, a także firmom, które przyczyniły się do realizacji tego zadania.

Patronem medialnym rajdu były m.in. informacjelokalne.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.