http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Nowy sezon „ABC pod Żaglami”

Wyróżniony Nowy sezon „ABC pod Żaglami”

Stowarzyszenie Pod Żaglami rozpoczęło nowy sezon projektu „ABC pod Żaglami” nad jeziorem popielewskim w Trzemesznie. Po raz kolejny wszyscy uczestnicy rejsów mogli zapoznać się z podstawowymi zasadami panującymi podczas żeglowania na jachtach, bezpiecznych zachowań nad wodą, w wodzie i na wodzie oraz tym samym propagowanie dyscypliny sportowej jakim jest żeglarstwo oraz propagowanie turystyki wodnej.


Pomimo niezbyt wiejącego wiatru podczas spotkania uczestnicy pod opieką wykwalifikowanych osób, które posiadają patent żeglarza jachtowego swobodnie wypoczywali nad wodą pływając na jeziorze na jachtach żaglowych. Także w czasie rejsów uczestnicy mieli okazję zapoznać się z  podstawowymi informacjami na temat stosowanych środków ratunkowych podczas rejsów, jak bezpiecznie wsiadać i wysiadać z jachtu żaglowego oraz jak bezpiecznie wykonywać podstawowe manewry podczas pływania na wodzie.

Po zakończonych rejsach wszyscy przy ognisku i spożywaniu pieczonych kiełbasek odpoczywaliśmy nad brzegiem naszego jeziora.

Projekt jest współfinansowany ze środków gminy Trzemeszno w ramach zadania publicznego „Wspieranie rozwoju sportu na terenie gminy Trzemeszno w 2018 r.”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.