http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Święty czas, radosny czas

Wyróżniony Święty czas, radosny czas

Choć  Boże Narodzenie już za nami, o prawdziwie świąteczną atmosferę, chwile wzruszeń i radości postarali się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie. W piątkowe popołudnie zaprosili mieszkańców Gniezna na „Wieczór kolęd i pastorałek” – stojący na wysokim poziomie montaż słowno-muzyczny.


Pomysłodawczynią imprezy i autorką scenariusza od kilkunastu lat jest Lidia Duda-Machińska – nauczycielka muzyki. Nad stroną techniczną czuwała bibliotekarka – Anna Mężyńska. Tło sceny wypełniła przepiękna różnokolorowa, wykonana z tekturowych kwiatów choinka, wykonana przez uczniów i Iwonę Kaczmarek  – nauczycielkę plastyki. O nastrojową dekorację sceny zadbała Magdalena Jurke. Całość prowadziła uczennica klasy siódmej – Maria Ciesielczyk.

Przybyli na spotkanie goście poznali historię wielu kolęd i pastorałek oraz najstarszych świątecznych tradycji. Usłyszeli piękne wiersze polskich poetów, a także zadumali się nad sensem  aforyzmów o dobroci, tolerancji i człowieczeństwie.

Oczywiście najwięcej emocji dostarczyły wszystkim muzyka i śpiew. Szkolny zespół wokalny zaprezentował skoczne, wesołe świąteczne piosenki i pastorałki: „Kolędnicy wędrownicy”, „Gore gwiazda Jezusowi”, „Zaśnieżone miasta” i „Święta to czas niespodzianek”. Wielki aplauz wywołał występ solistek: Hani Kwaśniewskiej -  „Lulajże Jezuniu”, „Pada śnieg” i Michaliny Sikorskiej - „Last Christmas:.

Wokalne popisy uczennic wsparła – tradycyjnie już – grupa „Presto”, którą tworzą śpiewające nauczycielki: Lidia Duda-Machińska (kierownik muzyczny), Renata Andrychowicz, Elżbieta Bartnicka-Karasiewicz, Renata Bednarz, Danuta Beling, Krystyna Piątek  i szkolna intendentka – Magdalena Jurke. Panie wykonały na dwa głosy:  „Nie ma Ciebie”, „My też pastuszkowie”, „Aniołowie z naszych pól”, „Czterdzieści słów”, „Pastorałkę od serca do ucha”, „Winter Wonderland” i porwały „Mexicaną” do tańca najmłodszą część widowni. Na zakończenie wszyscy zebrani w auli szkolnej zaśpiewali  „Święty czas”.

Po koncercie głos zabrał dyrektor szkoły Zbigniew Sypniewski. Podziękował gościom za przybycie,  wykonawcom za przygotowanie wspaniałego spektaklu i złożył zebranym życzenia noworoczne.

Fot. Henryk Karasiewicz
Ostatnio zmienianypiątek, 24 styczeń 2020 12:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.