http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Miej raka z głowy”

Wyróżniony „Miej raka z głowy”

Program „Mam Haka na Raka” skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski a jego nadrzędnym celem jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie włączyli się w tę akcję profilaktyczną, w tym roku pod hasłem „Miej raka z głowy”.


Koncepcja programu „Mam Haka na Raka” oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). Zgodnie z nią program aktywizuje młodzież do podejmowania działań w regionie, które mają swój wydźwięk w całym kraju. Dlatego młodzi ludzie prowadzą działania edukacyjne wśród społeczności lokalnej i zachęcają do wykonywania badań profilaktycznych w kierunku wykrycia nowotworu. W finale programu projektują zaś kampanię społeczną, która będzie emitowana w mediach na terenie całego kraju. Takie aktywności stwarzają szansę na zmianę statystyk dotyczących zachorowań na choroby nowotworowe w Polsce.
       
Jak co roku, uczniowie klas medycznych i przyrodniczych I LO w Gnieźnie włączyli się w akcję profilaktyczną „Mam Haka Na Raka”. W tym roku działamy pod hasłem „Miej raka z głowy”, co odnosi się do nowotworów głowy i szyi. Przygotowani uczestnicy przedstawią nowotwór przewodni, którym jest nowotwór tarczycy, a także nowotwór nosa i zatok, ucha, krtani oraz języka.

Już w lutym grupy uczniów wybiorą się do okolicznych szkół podstawowych m.in. Szkoły Podstawowej nr 7, czy też Szkoły Podstawowej nr 1, a także do kilku gnieźnieńskich przedszkoli w celu szerzenia profilaktyki wymienionych nowotworów. Dzieciom przedstawimy również zagadnienia związane z higieną i zdrowym trybem życia.

Zwieńczeniem akcji będzie happening na rynku. Zachęcamy do śledzenia tegorocznej edycji!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.