http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Studenci z Chin po raz czwarty w IKE

Wyróżniony Fot. archiwum Fot. archiwum

Studenci z chińskiego uniwersytetu Zhejiang University Ningbo Institute of Technology, ponownie zawitają do Instytutu Kultury Europejskiej UAM w Gnieźnie. Już 9 lipca rozpocznie się czwarta edycja szkoły letniej dla zagranicznych studentów „Summer School: Polish Culture in the European Culture”. Organizatorem dwutygodniowej szkoły letniej jest Zakład Teorii i Badań Interdyscyplinarnych IKE UAM.


W tym czasie grupa studentów z Chin będzie realizować interesujący i zróżnicowany program zajęć, obejmujący naukę języka polskiego, wykłady dotyczące polskiej historii, geografii i kultury. Poza zajęciami z pracownikami naukowymi, uczestnicy szkoły letniej zwiedzą Gniezno, Poznań, Kórnik, Rogalin, Biskupin oraz Ostrów Lednicki. Studenci udadzą się również na wycieczkę do Krakowa i Gdańska.

Tradycyjnie goście z Chin będą uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym, podczas którego skosztują specjałów polskiej kuchni. Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczna edycja szkoły letniej okaże się sukcesem oraz wpłynie pozytywnie na dalszą współpracę z uniwersytetem w Ningbo. Pomysłodawczynią szkoły letniej jest prof. UAM dr hab. Beata Frydryczak.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.