http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Projekt Erasmus+ w „Ósemce”

Wyróżniony Projekt Erasmus+ w „Ósemce”

Mija właśnie rok realizacji projektu „Uczy, wspiera, inspiruje – nauczyciel XXI wieku” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.


Projekt dotyczy wspierania rozwoju zawodowego nauczycieli, a tym samym podnoszenia jakości pracy szkoły i rozpisany jest na lata 2018-2020.

Od sierpnia 2018r.  miały miejsce następujące przedsięwzięcia: 10 uczestników projektu brało udział w stacjonarnych szkoleniach z języka angielskiego; 3 nauczycielki (języka angielskiego, plastyki i psycholog) wyjechały na Job shadowing, czyli obserwację zajęć w szkole partnerskiej w Bukareszcie; nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej wzięła udział w zajęciach dotyczących pracy metodami Marii Montessori; nauczyciel języka angielskiego wziął udział w szkoleniu TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) w Wielkiej Brytanii; 8 uczestników kursu z języka angielskiego wyjechało na drugi etap szkolenia językowego na Maltę; 3 uczestniczki projektu (psycholog i 2 nauczycielki języka angielskiego) brały udział w szkoleniach metodycznych we Florencji;  „Facing Diversity: Intercultural Classroom Management”; „The child first : Montessori, Reggio Emilia system and contemporary approaches to pre-school education”; „Yoga and meditation for educators : be a great teacher be your best Self”; 2 nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej i polonistki wzięły udział w szkoleniu „Experience: Strategies and Skills for Taecher” w Barcelonie; chętni nauczyciele biorą udział w szkoleniach stacjonarnych z technologii informacyjno-komputerowych na terenie naszej szkoły.

Poza tym prowadzone były na bieżąco sprawy organizacyjno-koordynacyjne oraz upowszechniające rezultaty działań projektowych.

Nauczyciele tworzą na podstawie szkoleń scenariusze zajęć, które realizowane są przez nich podczas tzw. lekcji wychowawczych.

Na terenie szkoły zawisły plakaty, a przy szkole banery informujące społeczność lokalną o działaniach projektowych naszej szkoły.

W kolejnym roku szkolnym zostało w Projekcie jeszcze kilka zadań związanych z wyjazdami szkoleniowymi oraz upowszechnianie rezultatów Projektu.

W Projekcie bierze udział 18 nauczycieli, a koordynują go panie Anna Sakiewa i Lidia Modrzejewska-Krüger.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.