http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Studenci pielęgniarstwa u „Polnych Kwiatów”

Wyróżniony Studenci pielęgniarstwa u „Polnych Kwiatów”

Studenci pielęgniarstwa z gnieźnieńskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wraz z radną, mgr. Anną Krzymińską wybrali się do Przedszkola nr 6, by pokazać najmłodszym, jak należy postępować w sytuacji zagrożenia życia.


Studenci pod okiem mgr. Anny Krzymińskiej w formie zabawy uczyli dzieci schematu rozmowy, gdy dodzwonimy się do dyspozytorni oraz jak należy wykonywać resuscytacje krążeniowo-oddechową. Studenci sami zadbali o potrzebny sprzęt, jakim był m.in specjalistyczny fantom, na którym dzieci były instruowane jak należy wykonywać ową resuscytacje krążeniowo-oddechową oraz defibrylator AED, w który coraz częściej wyposażone są centra handlowe. Uczono dzieci także układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz pod przewodnictwem studentów uczyli się zakładać się opatrunki na skaleczenia.

Ponadto dzieci mogły zobaczyć z bliska, jakim sprzętem posługuję się na co dzień pielęgniarka. Najmłodsi byli zachwyceni mogąc osłuchiwać serca swoich kolegów i koleżanek oraz przyjrzeć się z bliska strzykawkom, których jak sami jednogłośnie przyznali zawsze się bali oraz innym sprzętom medycznym, którym dysponuje pielęgniarka.

Dzieci wykazały się dużą wiedzą dotyczącą numerów telefonów alarmowych jak i wiedzą na temat sprzętu, który należy mieć w apteczce w każdym domu oraz zaskoczyli niezwykłą chęcią uczestnictwa w akcjach dotyczących pierwszej pomocy.

Miejmy nadzieje, że lekcje, jaką Polne Kwiaty” otrzymały od tak wykształconej pielęgniarki, jaką jest Anna Krzymińska oraz jej studentów na długo zapadnie im w pamięci i będą dzielić się nabytą wiedzą z rodzicami, rodzeństwem oraz rówieśnikami.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.