http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Sukcesy Chrobrzaków w Wągrowcu!

Wyróżniony Sukcesy Chrobrzaków w Wągrowcu!

Pierwszego dnia wiosny dziesięcioro Chrobrzaków wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Języków Obcych zorganizowanym przez Zespół Szkół nr 2 im. dr ppłk. Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu oraz Wydawnictwo Macmillan.


Testowali oni swoją wiedzę w językach takich jak: angielski, niemiecki, hiszpański i rosyjski. Każdy uczestnik miał do rozwiązania test, w skład którego wchodziło 15 zadań leksykalno-gramatycznych, 15 zadań dotyczących znajomości książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego oraz dwa zadania otwarte, w których trzeba było się wykazać znajomością słownictwa.

Po teście nastąpiła przerwa śniadaniowa i przejście do wągrowieckiego kina, gdzie nastąpiła projekcja filmu pt. „Mały Książę” w reżyserii  Mark’a Osborne'a. Przed seansem mogliśmy podziwiać wystawę prac plastycznych, które również uczestniczyły w konkursie zorganizowanym przez ZSP n. 2.

Ostatnim punktem programu było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród najlepszym. Uczniowie gnieźnieńskiej Alma Mater spisali się na medal! Aż siedmioro z nich zajęło miejsca w poszczególnych kategoriach. W konkursie plastycznym 3 miejsce zajęła Julia Muszyńska z 3fg. W kategorii języka angielskiego 2 miejsce zajęła Kaja Trela z 2b, a 3 miejsce Michał Filipiak z 1c. Na podium z języka hiszpańskiego stanął Maciej Stefański z 3i zajmując 1 miejsce, a zaraz za nim uplasowała się Oliwia Stelmaszyk z 2i2.

Bezkonkurencyjny w kategorii języka rosyjskiego okazał się Karol Łukomski z 2b, a 2 miejsce w kategorii języka niemieckiego wywalczyła Agnieszka Domagalska z 2b.

Jesteśmy bardzo zadowolenie z wyników i już czekamy na przyszłoroczny konkurs!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.