Logo
Wydrukuj tę stronę

SP 5 z niepodległościowym certyfikatem

Wyróżniony SP 5 z niepodległościowym certyfikatem

Gnieźnieńska „Piątka” już od 10 lat, czyli do samego początku, bierze udział w działaniach promujących wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim, poprzez uczestnictwo w projektach edukacyjnych, konkursach plastycznych i wiedzowych oraz warsztatach dla nauczycieli. Nasza praca edukacyjna została doceniona przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, głównego pomysłodawcę działań.


21 listopada 2018 r. reprezentacja szkoły uczestniczyła w uroczystej Gali Niepodległościowej, w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, podczas  której podsumowano program obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, realizowany przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

Galę otworzyła Marzena Wodzińska – Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego nie tylko podsumowując  roczny program upamiętniający Powstanie Wielkopolskie, ale także 10 lat realizacji działań na rzecz upowszechnienia wśród  wielkopolskich uczniów wiedzy o wydarzeniach Powstania Wielkopolskiego. Dziękowała dyrektorom szkół i nauczycielom za zaangażowanie, a uczniom gratulowała laurów konkursowych, a przede wszystkim zdobytej w tych zawodach wiedzy. Dla wszystkich szkół zaangażowanych w projekt przygotowane zostały Certyfikaty udziału.

SP 5 też została uhonorowana takim Certyfikatem, który odebrała, obecna na Gali, dyrektor szkoły Hanna Kowalska. Działania w ramach programu objęte były  patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, a konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Główne miejsce podczas spotkania zajmowali uczniowie – laureaci konkursów o Powstaniu Wielkopolskim. Towarzyszyli im nauczycie oraz dyrektorzy szkół, które brały udział w projekcie.

Udział delegacji SP 5 w Gali Niepodległościowej stanowił zwieńczenie wielu inicjatyw skierowanych do społeczności uczniowskiej, ale ich nie kończył. Uczniowie w dalszym ciągu realizują szkolny projekt niepodległościowy „Nasza Niepodległa Ojczyzna”. W jego ramach sadzili m.in. „Dąb Niepodległości” i inne drzewa (we współpracy z Nadleśnictwem Gniezno) w ramach akcji „100 drzew na stulecie”. Poza tym, z inicjatywy szkolnego koordynatora projektu, od 10 grudnia 2018 r. do 10 stycznia 2019 r. na terenie Publicznej Biblioteki Pedagogicznej będzie można obejrzeć wystawę przygotowaną przez IPN Szczecin- „Ojcowie Niepodległości”, która w kilkunastu wydaniach krąży po Polsce i zawita też do naszego miasta.

Informacjelokalne.pl