http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie „Dwójki” w Przedszkolu TUP TUP

Wyróżniony Uczniowie „Dwójki” w Przedszkolu TUP TUP

Szóstego grudnia, zgodnie z kilkuletnią tradycją, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Gnieźnie już kolejny raz odwiedzili Przedszkole TUP TUP, by przeczytać dzieciom świąteczną opowieść. W tym roku była  to „Cecylka Knedel i Boże Narodzenie”.


Po wysłuchaniu gwiazdkowej historii nasi uczniowie przygotowali plastyczne warsztaty, podczas których dzieci – przy pomocy starszych kolegów i koleżanek – mogły wykonać własnego św. Mikołaja z papieru. Dzieci z przedszkole uczyły z kolei naszych uczniów świątecznej piosenki.  

Na zakończenie spotkania zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i wymieniliśmy się upominkami. Każda grupa przedszkolna otrzymała od nas świątecznego skrzata, a my natomiast wróciliśmy do szkoły z pięknymi choinkami i innymi ozdobami świątecznymi.  

Starsi uczniowie już pod koniec września pytali, czy i w tym roku dotrzemy do przedszkola. Takie spotkanie ma bowiem wiele uroku. Wszyscy dobrze się bawią, a jednocześnie uczą, że można robić coś razem, bez względu na różnicę wieku. Nasze działania wskazują też na olbrzymią rolę książki w życiu dziecka i młodego człowieka, który dzięki temu może sam odkryć jej wartość.
           
Nasza akcja „Uczniowie Dwójki czytają przedszkolakom” wpisana jest w roczny program szkoły, gdzie wśród szeregu działań staramy się pokazać, że warto czytać.
        
Akcję „Uczniowie Dwójki czytają przedszkolakom” przygotowała pani Agnieszka Lange oraz pani Alicja Gogolik, przy współpracy z panem Pawłem Morawskim i panią Justyną Jutkowiak. Specjalne podziękowania kierujemy do pani Małgosi Siwińskiej za pomoc w przygotowaniu upominków dla dzieci. Przedszkolaków odwiedzili uczniowie klasy 7a, 6b i 8a.

Paniom opiekunkom z przedszkola TUP TUP raz jeszcze dziękujemy za serdeczną atmosferę i mikołajkowe spotkanie. Do zobaczenia za rok!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.