http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zażył „Mocarza”, trafił do szpitala

Wyróżniony Zażył „Mocarza”, trafił do szpitala

Od 1 lipca rozszerzona została lista substancji, których posiadanie jest zabronione. Skutki zmian w przepisach może na własnej skórze odczuć 20-letni mieszkaniec Trzemeszna, który udostępnił środek zastępczy, prawdopodobnie o nazwie „Mocarz” 31-letniemu mężczyźnie. Trzemesznianin, po zażyciu środka zasłabł i z podejrzeniem zatrucia dopalaczami został przewieziony do szpitala. Teraz sprawą zajmują się policjanci z Komisariatu Policji w Trzemesznie.


- Do zdarzenia doszło 2 sierpnia wieczorem. W Komisariacie Policji w Trzemesznie wraz z mamą stawił się 16-letni mieszkaniec tego miasta. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami małoletni powiedział, że dwie godziny wcześniej na ulicy Kopernika spotkał znajomego. Ten przekazał mu dopalacz o nazwie „Mocarz” i powiedział, żeby chłopak dostarczył zawiniątko 31-latkowi. Mężczyzna w obecności chłopaka rozpakował dopalacz, a następnie zażył. Najpierw zaczął się dziwnie zachowywać, a następnie upadł na trawnik. Nastolatek wystraszył się i pobiegł do domu. Tam opowiedział o całej sytuacji swojej matce, a ta podjęła decyzję o natychmiastowym udaniu się do komisariatu - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Funkcjonariusze z Trzemeszna ustalili, że 31-latek został karetką pogotowia przetransportowany do szpitala w Gnieźnie, dopalacz zaś pochodził od 20-latka. Mężczyzna następnego dnia został zatrzymany. W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki strunowe z zawartością suszu o łącznej wadze 5,45 grama. Zabezpieczono również wagę elektroniczną. Teraz zabezpieczony środek został przesłany do laboratorium. Po uzyskaniu wyników będzie można podjąć decyzję o ewentualnym przedstawieniu zarzutów.

Za posiadanie substancji zabronionych grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.