http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Alkohol i narkotyki”: 700 skontrolowanych kierowców, jeden pod wpływem alkoholu

Wyróżniony „Alkohol i narkotyki”: 700 skontrolowanych kierowców, jeden pod wpływem alkoholu

Na drogach powiatu gnieźnieńskiego prowadzona była wczoraj policyjna akcji pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Działania miały na celu eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Będą one sukcesywnie kontynuowane.


Przeprowadzane cyklicznie przez gnieźnieńskich policjantów działania „Alkohol i narkotyki” mają na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Funkcjonariusze chcą także uświadomić kierującym, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. - W czasie prowadzonej akcji skontrolowano prawie 700 kierujących na działanie alkoholu Jeden z kierujących znajdował się w stanie po użyciu pod alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy - mówi asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Pomimo rosnącej świadomości społecznej należy pamiętać, że jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie, jest według statystyk jednym z najpoważniejszych przestępstw w ruchu drogowym i jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.