http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dwa groźne wypadki, dwie osoby w stanie ciężkim

Do dwóch groźnych wypadków doszło w miniony weekend w powiecie gnieźnieńskim. W piątek w Gnieźnie ciężkich obrażeń – w wyniku zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą – doznał 64-letni mężczyzna. Z kolei w sobotę, w Małachowie Złych Miejsc na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem Skoda Fabia potrącił 61-latkę. Poszkodowani z ciężkimi obrażeniami ciała trafili do szpitala.


Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek, 6 listopada o godz. 14.35 w Gnieźnie na skrzyżowaniu ulicy Gajowej z ulicą Mnichowską. Kierująca samochodem osobowym zderzyła się z 64-letnim rowerzystą. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierująca samochodem osobowym marki Citroen, 50-letnia mieszkanka gminy Gniezno jadąc ulicą Gajową w kierunku ulicy Mnichowskiej najpierw wyprzedziła, a następnie podczas skrętu w prawo, w kierunku Czerniejewa zderzyła się z 64-letnim rowerzystą. Cyklista poruszał się w tym samym kierunku. W wyniku zderzenia rowerzysta wywrócił się i w ciężkim stanie został hospitalizowany w szpitalu w Gnieźnie. – mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Kierująca była trzeźwa. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie

Do drugiego wypadku doszło w sobotę, 7 listopada około godz. 13.00 na drodze wojewódzkiej nr 260 w Małachowie Złych Miejsc w gminie Witkowo. Na oznakowanym przejściu dla pieszych kierujący samochodem Skoda Fabia potrącił 61-latkę. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia, 35-letni mieszkaniec Witkowa jadąc w kierunku Gniezna w rejonie skrzyżowania, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 61-letnią mieszkankę gminy Witkowo. W chwili przechodzenia pieszej przed oznakowanym przejściem dla pieszych zatrzymał się samochód osobowy marki Peugeot jadący w kierunku Witkowa – wyjaśnia A. Osińska i dodaje, że piesza z poważnymi obrażeniami ciała została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Gnieźnie.

Pojazd został zabezpieczony na parkingu depozytowym. Jak ustalili funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego kierowca skody był trzeźwy.

Postępowanie w sprawie wypadku prowadzi Komisariat Policji w Witkowie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.