http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Policja kontroluje kierowców i... pieszych

Gnieźnieńska drogówka podsumowała działania „Pieszy”. Mundurowi nałożyli łącznie 53 mandaty karne. Akcja, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzona była wczoraj na terenie powiatu gnieźnieńskiego.


Piesi stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego. Dynamiczny wzrost liczby osób zmotoryzowanych potęguje stopień zagrożenia dla ich życia i zdrowia. Wczoraj policjanci drogówki prowadzili działania „Pieszy”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na właściwe zachowanie kierujących wobec pieszych oraz prawidłowe poruszanie się pieszych na oznakowanych przejściach. Za poruszanie się niezgodnie z przepisami nakładano mandaty.

- Mundurowi nałożyli 99 mandatów karnych, w tym 53 na pieszych i 46 na kierowców. Piesi popełniali wykroczenia przechodząc w miejscach niedozwolonych oraz na czerwonym świetle. Wobec jednego kierowcy policjanci wyciągnęli konsekwencje za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, pozostali zostali ukarani za inne wykroczenia - mówi st. asp. Anna Osińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.